Çifti Rama dhe 'VIP'-at e tjerë në teatrin e rikonstruktuar të Korçës. Ja detaji i ideuar nga kryeministri (Foto) Featured

Publikuar tek Kulture & Art
Diel, 18 June 2017 21:47

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda, kanë qenë sot të pranishëm në inagurimin e teatrit të rikonstruktuar “Andon Zako Çajupi” në qytetin e Korçës.

Teatri u hap me baletin “Liqeni i Mjellmave”, ndërsa të pranishëm ishin politikanë, artistë dhe personazhe nga bota e medias.

Rikonstruksioni i teatrit kap vlerën e 2 milion euro dhe detaji i veçantë që të bie në sy që në hyrje të tij, janë hekurat e shtrembëruar që dalin nga tavani. Ky është një detaj i menduar nga kryeministri Edi Rama, i cili kur e ka parë gjendjen e rrënuar të teatrit dhe hekurat e rrjepur në tavan, ka kërkuar që të lihen ashtu.

Fotogaleri:

y45y45y45y45yssrty_copy.jpg

tyu5u856u45r6u5r6u_copy.jpg

 rty45y45y45y45yde_copy.jpg

 rtyerth45r6j6ju4ejfgh_copy.jpg

 6u56u56udfjyl87_copy.jpg

 r6yu467u476yuerhy5_copy.jpg

 yue5udfh45rth5rj_copy.jpg

 yrh45h46h4rthswrtj_copy.jpg

Modifikuar më Diel, 18 June 2017 21:55

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al