Mori titullin “Mjeshtër i Madh” nga Nishani, reagon aktori i njohur: Këtë cerek shekull të fundit jam ndodhur përballë vetes...

Publikuar tek Kulture & Art
Wednesday, 14 June 2017 17:49

Presideniti Bujar Nishani ka dekoruar me titullin “Mjeshtëri Madh” 32 artistë brenda një dite, ndër to edhe aktorin e madh Viktor Zhusti.

Lista e dekoruar nga Nishani ka ngjallur reagime të shumta, madje ka pasur dhe nga ata që e kanë kritikuar.

Aktori Viktor Zhusti ka reaguar në shenjë falenderimi kundrejt këtij titulli të dhënë nga Nishani, sakaq tha se gjatë gjithë rrugëtimit të tij ka punuar për të bërë vetëm gjëra të mira.

“Gjate rrugetimit ne kete cerek te fundit te jetes, i ndodhur shpesh vetem e perballe vetes, ne momente te vecanta dobesie e sinqeriteti, kam menduar-jo pa dhimbje-per c'kam bere, c'ka mundesh e duhet te beja…”, tha ndër të tjera Zhusti.

POSTIMI:

FALENDERIM !
Gjate rrugetimit ne kete cerek te fundit te jetes, i ndodhur shpesh vetem e perballe vetes, ne momente te vecanta dobesie e sinqeriteti, kam menduar-jo pa dhimbje-per c'kam bere, c'ka mundesh e duhet te beja, per ato qe edhe dyshoj nese e kam bere mire dhe ato per te cilat s'kam asnje dyshim qe i kam bere keq: ne jeten familjare, shoqerore, artistike, me vjen papritur nje lajm qe me shkaktoi hutim, kenaqesi, detyrim. Me akordohet titulli : 
 "MJESHTER I MADH" !
Pasioni per teatrin, e vetmja nga dashurite e medha-qe ndoshta-nuk e tradhetova kurre, per te cilin nuk bera kompromis-e me solli miq te shume e kundershtare jo te pakte-dashuri qe me ka dhene me shume nga c'i kam dhene, merr kete vleresim te vecante ! 
Prandaj, ndjej domosdoshmerine te falenderoj me perzemersine me te thelle: publikun e kudondodhur, qe me ka pritur e shoqeruar kurdohere me ngrohtesi, qe me ka duartrokitur e falur njekohesisht, te falenderoj pedagoget e mij te nderuar-shume nga te cilet nuk jane me-e midis tyre te paharruarin Spahivogli-shpirti i te cilit, duket, kaperceu hapesirat dhe kufijte e vdekjes, pasi e ndjeja te pranishem ne sallen ku u nderua dhe duartrokit aq shume, te falenderoj koleget, qe me besuan e ndihmuan ne cdo hap !
Por, nje falenderim, teresisht i vecante, per Z. Nishani, qe me zemergjeresi prej Bujari, me vleresoi, si aktor e pedagog, me kete Titull te Larte ! Mirenjohje per Ju, Z. PRESIDENT !

Modifikuar më Wednesday, 14 June 2017 17:57

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al