Dekoroi 32 artistë, aktori i njohur letër Nishanit: Jam në pritje të korigjimit të kësaj “harrese”

Publikuar tek Kulture & Art
Wednesday, 14 June 2017 13:08

Presidenti Bujar Nishani dekori 32 artistë brenda një dite, me titujt “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i Madh”.

Mirëpo, dhënia e këtyre titujve ngjalli reagime  të shuma nga personalitete të njohur.  Aktori i humorit, Agron Llakaj, pasi ka lexuar listën me 32 artistët,  ka reaguar duke i’u drejtuar presidentit Bujar Nishani, shkruan newsbomb.al.

Llakaj i kujton Nishanit, se një artist që ka dhënë kontributin e tij në artin shqiptar, por dhe në buzëqeshjen e çdo shqiptari, është aktori i humorit Behar Mera.

Duke e konsideruar “harresë”, mungesën e vlerësimit ndaj aktorit shumë të dashur, Llakaj shprehet se është në pritje të korrigjimit.

Reagimi i Agron Llakaj ndaj Bujar Nishanit:

I nderuar Zoti President i Republikës!

Shkëlqesi Bujar Nishani!

Lexova me kënaqësi vleresimin Tuaj në largim, për shumë emra të mëdhenj të skenes, ekranit por jo vetëm.

Tituj që shprehin vlerësimin pëer punën e çdo kujt, kontributin dhe investimin njerëzor dhe profesional në shërbim të publikut, për ta bërë këtë jetë të zymtë me më shumë besim, se gjërat e bukura në jetë nuk ndodhen vetëm në art.

Art i cili udhëheq shoqërinë, emancipon, edukon dhe argëton.

Zoti President, ndoshta nuk është detyra Juaj,  por në respekt të shumë e shumë emrave të vlerësuar nga Ju...,më lejoni tju tërheq vëmendjen për një emër shumë të njohur në vite e vite në Shqipëri dhe kudo ku punojnë shqiptarë, anë e mbanë botës.

Ai është humoristi Behar Mera...,me dhjetra vite në skenë, qindra personazhe dhe karaktere që sot i keni dhe i gjeni rëndomë në youtube me shumë e shumë klikime.

Një personalitet i padiskutueshëm i humorit, një partner po kaq dinjitoz...,nuk ka njeri të mos këtë marr buzëqeshjen dhe të qeshurën nga loja e Behar Merës.

Prej 5 vite ne Al Pazar shoë, ka prodhuar dhe punuar sa per 100 vite se bashku te nje trupe profesioniste estrade.

Zoti President, si artist i humorit, por edhe si partner dhe mik i Behar Meres....ju sjell thjesht ne vemendje, vleresimi per Beharin eshte vleresim edhe per Ju!

Natyrisht, Ai eshte Mjeshter i Madh, se e ka fituar me lojen dhe interpretimet e tij, ka dashurine e publikut qe eshte rritur dhe e ka rritur gjate gjithe karrieres se tij.

Zoti President, duke ju uruar punë të mbarë por edhe rrugë të mbarë, mbetem në pritje të korigjimit të kësaj 'harrese'.

Me respekt dhe konsideratë të lartë!

Agron Llakaj. /Newsbomb.al/ 

LEXO EDHE: Nishani dekoron 32 artistë brenda 1 dite, “shpërthejnë” rrjetet nga kritikat (EMRAT)

Modifikuar më Wednesday, 14 June 2017 13:34

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al