Nishani e nderoi me titullin “Mjeshtri i Madh”, aktorja e njohur i shpreh mirënjohjen dhe tregon kujt ia dedikon

Publikuar tek Kulture & Art
Wednesday, 14 June 2017 09:28

Aktorja e njohur e kinematografisë shqiptare, Anisa Markarian u vlerësua dy ditë më parë me titullin e lartë “Mjeshtri i Madh”.

Përmes një statusi në facebook, aktorja i shpreh mirënjohjen presidentit Bujar Nishani për këtë vlerësim dhe tregon se kujt ia dedikon titullin që e rendit krah mjeshtrave të kinematografisë shqiptare ndër vit.

STATUSI I PLOTË

I nderuar Zoti President, Shkëlqesia Juaj,

Ju jam thellësisht mirënjohëse për vlerësimin e lartë që më bëni, duke më renditur mes emrave më të spikatur të artit e të kulturës shqiptare.
Marrja e Titullit «MJESHTËR I MADH» është dëshmia më bindëse që, kur u përkushtohesh me vullnet e cilësi, pasionet dhe talenti i lindur mund të ushtrohen mjeshtërisht.

Dekoratën e çmuar ua kushtoj prindërve të shtrenjtë, në shenjë falenderimi e mirënjohjeje për gjithçka të bukur e të rëndësishme që kam arritur në jetë falë edukimit të tyre.
Më ushqyen respektin për gjuhët e dy kombeve të mi, më përçuan prirjet artistike, më mprehën kërshërinë intelektuale.

Një mirënjohje të pafund e një përkushtim të posaçëm për dy shpirtra udhërrëfyes: dajën tim të paharruar, virtuozin e artit skenik, Prokop Mima, dhe poetin-qëndistar të ekranit të madh, kryemjeshtrin Viktor Gjika, të cilit më 23 qershor do t’i përkujtojmë 80-vjetorin e lindjes.
Jam e bindur se atje lart ku janë, sonte, që të dy, ndihen krenarë për mua.

Ju faleminderit nga zemra!

ANISA MARKARIAN 13.06.2017

 

19105534_1787741004872219_1391627815365371178_n.jpg

 19113978_1787740664872253_5356527296839507325_n.jpg

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al