Kush do ta imagjinonte se Vaçe Zela mund të mbetej pa shtëpi muze.
Luftar Paja, aktori i njohur i humorit që prej 10 vitesh pushon me familjen në Orikum dhe ka folur për…
Vjosa i tërheq të gjithë, ashtu sikurse edhe Përmeti me ujrat e Vjosës dhe gjithë itinerarin me varka që provohet…
Sopranoja e njohur shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho ka festuar 43 vjetorin e lindjes ditën  e djeshme, ku është…
Festivali Multikulturor i Beratit solli për të katërtin vit radhazi në qytetin e një mbi një dritareve artistë nga të…
Nga Dr. Bledar Kurti  21 Korriku është ditëlindja e shkrimtarit të madh amerikan Ernest Hemingway! Një komunitet i caktuar intelektualësh…
Rapsodi i fundit shqiptar, Gjok Nonaj, është në gjendje të rëndë për jetën dhe është duke luftuar me një sëmnudje…
Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka festuar 43 vjetorin e saj të lindjes.
Një ushtarak karriere, pjesëmarrës në shumë misione ndërkombëtare, tashmë edhe një shkrimtar.
Kjo periudhë pushimi e programeve telelevizive është edhe një periudhë riformatimi nga drejtuesit e programacioneve kryesore për të rikthyer në…
Disa tinguj të çuditëshm dhe ende të pa deshifruar janë rregjistruar nga receptorët e NASA-s. Pasi janë dëgjuar nga shkencëtarët…
Një portal prestigjoz italian ka shpërndarë një reportazh tejet intersant për Shqipërinë.
Nga Anxhela Ruçi për Newsbomb.al Nëse keni menduar ndonjëherë për të shkuar në Tailandën e largët për të shijuar shëtitjen…
Në media e rrjetet sociale kanë vërshuar komentet për një deklaratë të bërë nga shkrimtarja Besa Myftiu e cila një…
Koleksioni i topave të periudhës së Ali Pashës Tepelënës që kanë qenë të ekspozuar në kalanë e Tepelenës, që kur…
E kishim projekt prej vitesh, qëkur shkonim në Londër dhe Cambridge, të vizitonim kështjellën e famshme të Edinburgut, aty ku…
Page 1 of 79

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al