Lajmet e Fundit

Tërmet i fuqishëm 7 ballë ne Turqi, shkakton CUNAMI në Mesdhe, raportohet për të vdekur

Një tërmet i fuqishëm 6.9 ballë ka shkundur qytetin turistik të Bodrumit në perendim të...

Publikuar më: 21-07-2017 02:41

Ndodh edhe kështu, prek mbretëreshën shkel protokollin

Në Birtaninë e madhe ka shpërthyer një diskutim i madhe lidhur me faktin se si...

Publikuar më: 20-07-2017 11:55

Luftimet të ashpra në Ukrainë, vriten 8 ushatrë

Luftimet e ashpra mes ushtrisë ukrainase dhe seperatistëve rsu, vazhdojnë edhe më të intesifikuara.

Publikuar më: 20-07-2017 11:31

Bes Kallaku shfaqet frikshëm, si asnjëherë më parë merr kosën në dorë dhe pret me vrull barin

Me kose në dorë, në mes të një parcele me bar, rrugës për në Burrel...

Publikuar më: 20-07-2017 10:53

Aktori i Portokallisë ka ditëlindjen, kolegët bëhen bashkë me deputetin për t’i bërë surprizën e madhe

Aktori dhe njëkohsisht moderatori i Portokallisë, Salasano Rrapi, ditën e sotme kishte ditëlindjen.

Publikuar më: 20-07-2017 10:22

Albana Osmani publikon foto teksa shkëmben puthjen pasionante në buzë, shikoni kush është fatlumi

Albana Osmani, moderatorja bukuroshe, e zgjuar dhe tepër fine jetën e saj private deri më...

Publikuar më: 20-07-2017 10:17

Europe - King is Coming, Skënderbeu kualifikohet në turin e tretë të Ligës së Evropës

Një ndeshje plot pasion, me pressing dhe me një tifozeri që duhet të mbahet mend...

Publikuar më: 20-07-2017 10:02

Patozi flet hapur: PD nuk është e Sali Berishës, edhe në kohën e tij kemi pasur shumë probleme

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi foli për...

Publikuar më: 20-07-2017 09:55

Mos bëni plane kot për plazh, shikoni surprizat e motit për ditën e premte dhe gjithë muajin

Fundjava erdhi, nëse të gjithë jeni duke bërë plane për plazh, piknik ose në ndonjë...

Publikuar më: 20-07-2017 09:56

Katër të shtëna me armë në gjimnazin ‘Partizani”, plagoset i riu me biçikletë

Katër të shtëna me armë janë dëgjuar pak minuta më parë në lagjen, “4 dëshmorët...

Publikuar më: 20-07-2017 09:51

Patozi zbulon të vërtetën: Unë nuk ika nga gara edhe pse s'mu plotësuan kushtet, ja si më përjashtuan

Astrit Patozi zbulon si mbeti jashtë garës për kryetarin e ri të PD.

Publikuar më: 20-07-2017 09:42

Tahiri “thumbon” ministrin teknik të Brendshëm: Policia ka ndryshuar, të paktën ajo që njoh unë

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte ditën e sotme në kamin e Jalës, me...

Publikuar më: 20-07-2017 09:32

A fshihet Berisha pas garës mes Selamit dhe Bashës, si me Olldashin? Patozi përplaset me Rakipin “live “ në emision

Zgjedhja e kryetarit të ri brenda PD, me kandidat deputetin Eduart Selami dhe kryetarin aktual...

Publikuar më: 20-07-2017 09:33

Shuhet një nga zërat më të mirë botëror, solisti i Linkin Park vret veten

Chester Bennington 41 vjeçari, solisti kryesor i grupit të njohur Linkin Park ka kryer vetëvrasje. Ai...

Publikuar më: 20-07-2017 08:58

Jozefina Topalli “masakron” Bashën, deklarata e fortë: Çuni i mirë i Ramës, po të çohej nga varri Enver Hoxha…

Deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka bërë një deklaratë të fortë ndaj kryetarit të...

Publikuar më: 20-07-2017 08:57

Rama vazhdon “t’i dëgjojë” fjalën popullit, paralajmëron shkarkimin e drejtorit të Tatimeve

Kryeministri Edi Rama ditën e  sotme ka qenë në qytetin e Lezhës, nag ku ka...

Publikuar më: 20-07-2017 08:55

Udhëheqësi, që e paçi sa malet…Manjani provokon Lamen për “plakën e Beratit”, dhe vjen përgjigja

Ish ministri i Drjetësisë Ylli Manjani, ka kritikuar në distancë ditën e sotme me kreun...

Publikuar më: 20-07-2017 08:40

Tymë e flakë në aeroportin e Prishtinës, alarmohen qytetarët (Video)

Një tym i madh është shkaktuar në aeroportin “Adem Jashari”, i cili dyshohet se ka...

Publikuar më: 20-07-2017 08:55

Biznesmeni shqiptar “donzhuan” i femrave nuk ndalet, tërbon rrjetin me makinën luksoze që ka blerë

Biznesmeni shqiptar Fatmir Hysenbelliu, i shumë përfolur për lidhjet me vajzat seksi të showbiz, së...

Publikuar më: 20-07-2017 08:37

Politikani jep lajmin se është sëmurë me kancer, Ditmir Bushati shkruan: Një nga njerëzit më trim

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zgjedhur të urojë shërim të shpejtë për senatorin amerikan...

Publikuar më: 20-07-2017 08:11

Jala “kampi i paqes”, bën bashkë të rinjtë e FRESSH-it dhe LRI-së

Mbi 2.000 FRESSH-istë kanë ngritur atë që e quajnë “Kamp i kampionëve”, në bregdetin e...

Publikuar më: 20-07-2017 08:37

Apeli, shpëtoni rapsodin e fundit shqiptar, ka nevojë urgjente për gjak

Rapsodi i fundit shqiptar, Gjok Nonaj, është në gjendje të rëndë për jetën dhe është...

Publikuar më: 20-07-2017 08:00

Lori Hoxha ngre temperaturat, kënaq fansat me format e saj "flakë"

Trashëgimtarja e “Top Channel” Lori Hoxha,  si gjithmonë edhe këtë herë shfaqet mjaft fine dhe...

Publikuar më: 20-07-2017 07:55

Tradita e "frikshme" e gjuajtjes me armë, plagosen 3 dasmorë

Një nga traditat e dasmave në Shqipëri është gjuajtja me armë zjarri në shtëpinë ku...

Publikuar më: 20-07-2017 08:08

Mbytjet në plazhe, "shpërthen" Vasili: Kryeministër i shurdhër, vazhdon më dëgjesat e tij hipokrite

Ngjarjet e ditëve të fundit, ku vetëm brenda një javë ne plazhet shqiptare kanë humbur...

Publikuar më: 20-07-2017 07:30

Djali i princit William rrëzon legjendën e të pasurve, vesh këmishë që kushton 12.99 euro

Njerëzit e pasur dhe me pozitë, zakonisht harxhojnë shifra marramendëse për veshjet e tyre, duke...

Publikuar më: 20-07-2017 07:25

Shkarkimi i drejtorit të ALUIZNI-t, Rama ka një mesazh të fortë për administratën: Ja kush është lufta më e vështirë

Kryeministri Edi Rama reagon sërish lidhur me shkarkimin e kreut të ALUIZN-it, Përparim Sino, disa...

Publikuar më: 20-07-2017 07:20

Tirana po “digjet”, por shikoni se çfarë bëhet në Dibër dhe Prishtinë (VIDEO)

Ndërkohë që temperaturat në kryeqytet, janë bërë të padurueshe dhe të gjithë janë duke shijuar...

Publikuar më: 20-07-2017 07:19

Arratisja spektakolare e grave shqiptare nga Franca për në Britani me avion privat, arrestimi si nëpër filma

Katër emigrantë shqiptarë u përpoqën për të fluturuar ilegalisht nga Franca për në Britani me...

Publikuar më: 20-07-2017 07:00

Bie zjarr në Patos, digjen dhjetëra rrënjë ullinj dhe rrezikojnë disa banesa

Ditën e sotme, në qytetin e Patosit është përfshirë nga flakët një sipërfaqe me ullinj...

Publikuar më: 20-07-2017 07:01

Foto e Ditës

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al