Foto e Ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:20 12-10-2017 Foto e Ditës

Ministria e Kulturës ka dhënë leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut Arkeologjik të Butrintit, një zonë arkeologjike mbrojtur me ligj dhe ku nuk lejohet asnjë lloj ndërtimi, duke shkelur edhe UNESCO-n.

Ndërkohë në Butrint ende vazhdon ndërtimi dhe nuk është marrë asnjë masë për pezullimin e tij.

Madje në vend të materialeve të zakonshme që përdoren për ndërtim, nga fotot duket se është përdorur druri, për të justifikuar disi ndërtimin që po bëhet në këtë zonë të njohur arkeologjike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.019217967987061
array(1) { ["section"]=> string(18) "foto-e-dites-95582" }