Flamur Noka “ngujohet” në parlament, Gramoz Ruçi hedh poshtë kërkesën e opozitës dhe mbyll punimet

Publikuar tek: politike, më 17:15 12-10-2017 Flamur Noka “ngujohet” në parlament, Gramoz Ruçi hedh poshtë kërkesën e opozitës dhe mbyll punimet

Grupet Parlamentare të Opozitës paraditen e sotme bënë kërkesën për përjashtimin e kryeministrin Rama nga salla plenare.

Por pas ndërprerjes dhe rifillimit në orën 17:00, atmosfera në Kuvend ishte sërish e tensionuar.

Kryetari i Kuvendit në fillim të seancës ka bërë me dije se i kanë mbërritur dy kërkesa. E para për sa i përket mohimit të lirisë së shprehjes për Opozitën dhe e dyta për pezullimin e deputetit Flamur Noka dhe kreut të qeverisë, Edi Rama.

Ruçi tha se kërkesa për pezullimin e deputetit Noka pranohet dhe do i kalohet byrosë e cila do të mbildhet në orën 19:00. Ndërsa për kryeministrin Rama ai tha se ajo nuk mund të pranohet pasi nuk plotëson asnjë kusht.

Ruçi më pas ka kërkuar largimin e Flamur Nokës nga salla plenare, por ky i fundit nuk ka pranuar. Në këto kushte Ruçi shtyu seancën për ditën e nesërme në orën 8 e 30 të mëngjesit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama zhvendos mbledhjen e qeverisë nga Tirana në Vlorë
Kaosi në Parlament, Basha: Ky është ankthi që detyron Edi Ramën t’i shmanget debatit »
Article Logic
Execution time: 0.021996974945068
array(1) { ["section"]=> string(101) "flamur-noka-ngujohet-ne-parlament-gramoz-ruci-hedh-poshte-kerkesen-e-opozites-dhe-mbyll-punimet-95649" }