Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka treguar vazhdimisht se bindjet e tij, jo vetëm për politikën i ndanë me të…
Mediat e huaja i kanë bërë një tjetër jehonë turizmit dhe bukurive shqiptare.
Teksa kryeministri Edi Rama ishte “live” në një intervistë për InTv, një i ri ka gjetur mundësinë për t’i lënë…
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar momentin më të vështirë të jetës së tij në InTv.
Pasi rrëfeu se një palë atlete si ato që veshi në Trieste ia bëri dhuratë Presidentit të Francës, Macron, Edi…
Era Metaj, vajza e Monika Kryemadhit, tani që periudha sfilitëse e fushatës mbaroi e ka të ëmën të gjithën për…
Behgjet Pacolli është një prej biznesmenëve më të njohur nga shqiptarët e Kosovës.
Juristja Eni Çobani e cila është bërë e njohur me rubrikën “Shihemi në gjyq” të emisionit “E diela shqiptare” në…
Ndërsa po hyjmë në muajin gusht, dalëngadalë njerëzit më pranë kryeministrit Edi Rama po i marrin pushimet, pas një periudhe…
Ka nisur pushimet në jug të vendit deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, por duket se nuk i ka shpëtuar…
Protesta e para dy ditëve, e organizuar nga shoqëria civile kundër rritjes së çmimit të ujit, është kallëzuar në prokurori…
Protesta e para dy ditëve, e organizuar nga shoqëria civile kundër rritjes së çmimit të ujit, është kallëzuar në prokurori…
Kryeministrit Edi Rama nuk i ka pëlqyer asnjëherë të flasë për jetën e tij private, përveçse për politike.
Teksa dëgjon histori të tilla, fillon të mendon seriozisht për jetën dhe gjërat e bukura që lëmë pas dore. 46…
Sali Berisha ka denoncuar “platacione të reja me kanabis” të cilat siç shkruan ish-kryeministri janë të “shefit te policisë së…
Nja ngjarje e pazakontë është transmetuar sot në emisionin “ Me zemër të hapur “ në News24, ku një familje…
Page 6 of 261

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al