Është një nga njerëzit më të pasur të Ballkanit dhe shumë herë është cilësuar si shqiptari më i pasur, por për…
Gazetarja e njohur e kronikës së zezë, që zakonisht e gjejmë në prokurori apo gjykata, ka pasur një ditë ndryshe…
Një shënim prekës ky i blogerit të njohur Olti Curri për Marvin Mihalin, 22 vjeçari që u masakrua me thikë…
Në takimet e fundit që kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar në Samitet Ndërkombëtare ka spikatur me atletet e…
Kryeministri Edi Rama, disa javë më parë në samitin e Triestes tërhoqi vëmendje të madhe me veshjen e tij, konkretisht…
Nga Edi Oga LËNDUAR NË SEDËR! U mundova ta kaloj me vetveten, ta harroj sa më shpejt, por e kam…
Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së organizuar me liderët e Ballkanit në kuadër të Samitit të Kartës së Adriatikut në…
Në formë të shkëlqyer duket ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, Sadije Berisha.
“Jeta sot në Shqipëri vlen sa një celular!"
Neda Balluku Karafili Si t’ja dalim ne nënat t’u mësojmë bijve tanë që në këtë vend të mallkuar nuk ka…
Një letër-mesazh prekës ky i Klevi Pojanës, nënkryetarit të LRI i cili thotë se ditën e sotme ia prishi mbrëmja…
Një lajm tragjik ka ndarë sot moderatorja dhe aktorja e njohur Rudina Dembacaj e cila ka humbur një person të…
Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme, si ditë fundjave, ka preferuar të pushojë në Durrës.
Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, sot mbush zyrtarisht, 2 vite si qytetari numër 1 i kryeqytetit.
Tashmë jeni në pikun e sezonit turistik dhe pak kush ka mbetur pa i filluar pushimet ose të paktën pa një…
Ada Deda vajza bukuroshe e deputetes së PD Albina Deda, ka tërhequr shumë vëmendje me bukurinë e saj dhe fotot…
Page 5 of 261

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al