Ish-zv.kryeministri Niko Peleshi po e shijon më së miri Korçën e freskët në këto ditë përvëluese të kryeqytetit.
Sherr virtual mes tenorit Agim Hushi dhe gazetares Kozeta Kurti. Kjo e fundit publikoi një artikull ku kritikonte letrën e…
Largimi i tenorit Agim Hushi nga Shqipëria dhe komenti i tij në facebook ku thoshte, “Më bëtë të më vijë…
Këngëtarja simpatike dhe tejet e pëlqyer për muzikën që prodhon por edhe linjat e saj Enca, ka vijuar të provokojë…
Deputeti i dhe Sekretari i Përgjithshëm në PD Arben Ristani nuk arriti ta marrë mandatin për të qenë pjesë e…
Tashmë është bërë gati e zakoshme që personazhe të njohur të jetës publike të pozojnë me simbolin e shqiponjës i…
Ditën e sotme Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka postuar në faqen e saj në Facebook…
Gazetari i njohur i ekraneve televizive, Roland Qafoku, ditën e djeshme ka festuar ditën e lindjes. Përpos urimeve të shumta…
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Aleksandër Meksi, sot është zgjuar nostalgjik.
Ditët e nxehta të kësaj vere janë bërë gati të padurueshme për të gjithë dhe çdokush ka gjetur mënyrën e…
Nuk kanë të ndalur largimet e personaliteteve të sikpatura nga vendi, pas tenorit të njohur Agim Hushi, është balerina Hueyda…
Tenori Agim Hushi është në qendër të vëmendjes mediatike dhe opinionit publik që prej ditës kur lajmëroi se ishte larguar…
E mbani mend Zhakun e “Big Brother”, djalin e mbushur me tatuazhe?
Aktivisti dhe moderatori Arbër Çepani ndodhet në Porto Katsiki në Lefkada të Greqisë nga ku përmes fotove, na zbulon edhe…
Shumë është komentuar në rrjetet sociale “letra e lamtumirës” së tenorit Agim Hushi i cili braktisi përfundimisht Shqipërinë për të…
Një rrëfim i shkurtër me nota realiste ky i avokates Mirela Jorgo e cila tregon për rikthimin e të vëllait…
Page 4 of 261

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al