Ata që e duan humorin dhe nëpërmjet tij venë në lojë edhe personazhe të njohur, do vdisnin ta shikonin këtë.…
“Intervista e Elisa Spiropalit (drejtoresha e Përgjithshme e Doganave) dhënë në gazetën Panorama, dhe deklaratat e saj, ishin sikur të…
Alfabeti i gjuhës shqipe ka plot 36 shkronja por personazhet e njohur shqiptarë njohin vetëm 34 prej tyre. Ne, sot do…
Partia Socialiste ka zgjedhur që të nënvlerësojë nismat e opozitës kundër çmimit të naftës nëpërmjet një video, por vetëm në…
Zëvendës kryeministri Niko Peleshi ka postuar në facebook një foto të mollëve shqiptare, të cilët tregtohen në supermarketet ruse. Foto…
Sot më 24 janar shënohen 96 vite nga ndarja nga jeta e babait të shtetit modern shqiptar, Ismail Qemalit. Kjo…
Ura e Velabishtit pranë qytetit të Beratit i është nënshtruar rikonstruksionit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri Edi…
Ilir Meta këtë të shtunë ka zgjedhur të bëjë një foto duke mbajtur një portokall në dorë me ministrin e…
Përkushtimi i tij ndaj atdheut dhe krijimit të shtetit shqiptar, e kanë vendosur Isa Boletinin në piedestalin e njerëzve më…
Po i jepet dora e fundit punimeve për hapjen e muzeut të sigurimit të shtetit, pra Shtëpisë me Gjethe. Por…
“Studentët shqiptarë në Londër, inteligjentë e të palodhur, më bënë që të ndihem shumë krenar”. Ky është statusi që ka…
Një foto e vecantë vjen në facebook nga Genci Sakaj, një socialist i orëve të para. Sjell për të gjithë…
Reforma në arsim po has kundërshtimin e një pjese të aktivistëve të shoqërisë civile dhe ish zyrtarë të mëparshëm. Majlinda…
Kreshnik Spahiu ironizon në facebook me parlamentarët e sotëm. Ai ka hedhur në profilin e tij një foto të vjetër…
Eshtë deputetja më e re e qarkut të Vlorës. Quhet Mira Shehu dhe e mori detyrën e deputetes pas dorëheqjes…
Zv.kryeministri Niko Peleshi ka zgjedhur një mënyrë shumë origjinale për të na prezantuar Pazarin e Korçës, I cili, I është…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al