Kandidati i PDIU për këshillin bashkiak në Kavajë  Sulejman Rustemi, e ka kuptuar se të bësh fushatë nuk do të…
Duket se shumë persona e kanë marrë me sportivitet kërcënimin e ISIS ndaj shqiptarëve jobesimtarë me anë të një videomesazhi.
Lorik Cana dhe Etrit Berisha, duket se kalojnë shumë kohë bashkë duke qenë se po bashkë gjenden në Itali, pranë…
Stilisti Joni Peçi ka befasuar natën e mbrëmshme në 20 vjetorin e Geraldina Sposa. Ai është shfaqur me një veshje me…
Presidenti i SHBA-së Barack Obama që prej zgjedhjes së tij në krye të Shtëpisë së Bardhë është shquar për thjeshtësi…
Duket se zërat që qarkulluan për Luanën, e cila u përfol se nuk ishte fort e dëshiruar nga Lori Hoxha,…
Me ardhjen e stinës së verës përveç temperaturave rritet edhe fluksi i turistëve drejt vendit tonë, një pjesë e mirë…
Një qytetar ka nxjerrë në ankand online votën e tij në faqen “100 oferta”.
Deputetja e Partisë Socialiste, Ledi Shamku ka ironizuar me një batutë të kandidatit të PD-së Halim Kosova gjatë fushatës së tij…
Një qytetare ka denoncuar një gjobë të vënë sipas saj në mënyrë arbitrare nga një polic pasi ajo thotë se…
Aerd Rushiti, një ndjekës i faqes së opinionistit Olti Curri është kthyer në personazh pas idesë së hedhur për realizimin…
Moderatori i njohur Ledion Liço ka publikuar këngën e tij shoqëruar me një videoklip më shumë se sa provokues. Femra…
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë dorën deputetin socialist Ben Blushi. Dy politikanët janë takuar në ceremoninë e zhvilluar në…
Emisioni i së dielës drejtuar prej vitesh tashmë nga moderatori Ardit Gjebrea, në Tv Klan, përveç reklamave ka edhe momente…
Spikeri i lajmeve në Top Channel Denis Dyrnjaja është indinjuar ashtu sikurse edhe shumë të tjerë, nga ngjajra e Divjakës,…
Këngëtarja Eli Fara as që e ka ndërmend të plaket. Madje edhe ajo vetë mendon se ka shumë nur, nur…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al