Që mes PS dhe LSI nuk ka probleme këtë kryeministri Edi Rama nuk harron ta evidentojë në çdo moment, pavarësisht…
Një lajm sipas të cilit Braçe ka emëruar 17 mësues në listën e mësuesve është bërë shkak për një sherr…
Padyshim që tashmë ajo është kthyer në personazhet më të përfolur të momentin në Shqipëri.
Partia Demokratike mund të ketë vendosur sot një rekord të ri për numrin e deklaratave për media.
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka udhëtuar drejt Argjentinës për herë të parë që prej vitit 2012, kur Shqipëria vendosi…
Goditja me vezë e kryeministrit Edi Rama në ambientet përpara Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë, ka ngjallur një reagim…
Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, djalit të Sali Berishës ka rënë pre e presionit mediatik, publik por ndoshta edhe…
Një ftesë jo e çuditshme më shumë sesa ironike i ka ardhur sot publikisht kryeministrit Edi Rama nga staf i…
Edi Rama e ka seriozisht për kuponin tatimor, aq sa nëpër klubet e Tiranës del edhe vetë duke parë prerjen…
Kreshnik Spahiu, kreu i Aleancës KuqeZi akuzon spektaklin e humorit në Top Channel “Portokalli”, për vjedhje të simbolit të shqiponjës.
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri kishte dje ditën e tij të lindjes. Tahiri mbushi plot 36 vjeç ndërsa festa e…
Për ata që kanë ndjekur intervistat që kryeministri Edi Rama ka zhvilluar në studion e “Opinion” e dinë shumë mirë…
Kryeministri i Edi Rama ka marrë pjesë sot në inagurimin e godinës së re të Bankës së Shqipërisë. Por, edhe…
Kryeministri Rama ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Hong Kong ku është shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama.
Pas kualifikimit historik të Kombëtares shqiptare në Euro2016, presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka menduar për disa ditë pushime për…
Deputeti socialist Erjon Braçe i ka dërguar një mesazh gazetares të së përditshmes “Sot” Klara Çaushi e cila ka preferuar…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al