6 ministrat teknikë të Bashës dhe zv.kryeministrja të emëruar në bazë të marrëveshjes së 18 majit, kanë përgatitur dorëheqjen të…
Një surprizë që do ta mbajë mend gjatë ka marrë komandanti i Ndërhyrjes së Shpejtë në Tiranë, për 45-vjetorin e…
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka bërë një dedikim prekës në rrjetet sociale, pas humbjes së mikut të tij,…
Kryeministri Edi Rama është zgjuar mëngjesin e sotëm duke publikuar dias pamje të rralla të Shqipërisë së viteve ’60.
Kjo është një foto e hershme e kryeministrit Edi Rama kur ky i fundit ishte kryetar Bashkie.
Situatë trafiku e rënduar në rrugët kryesore që lidhin vendet turistike dhe më të vizituara nga pushuesit këtë sezon vere.
Kryeministri Edi Rama vazhdon të insistojë në promovimin e turizmit shqiptar në sy të botës.
Shoqëria shqiptare e sapodalë nga një fazë e superzgjatur tranzicioni vazhdon të vuaj nga shumë fenomene kontroverse dhe tejet negative.
“Në Himarë loja është serioze...qyshse futet leku në mes”. Kështu shkruan e pakompleksuar dhe drejtpërdrejt drejtoresha e Qendrës Kombëtare Kulturore…
Nga Artan Fuga ---------------------------------------- Ikën ata që shpallën pavarësinë,  madje iku edhe Haxhi Qamili,  Iku Selam Musai,  vate edhe Themistokliu.…
Vdekja e Hajrie Osmani, motra e vetme e Sali Berishës, ka sjellë një atmosferë trishtimi dhe pikëllimi në familjen Berisha.
Gurët që bllokuan aksin rrugor Vlorë-Orikum ditën e sotme përveç trafikut që shkaktuan dhe rrezikut që shfaqën për jetën e…
Deputeti i Kuvendit duket se i ka mbledhur të gjitha forcat dhe është rikuperuar plotësisht pas aksidentit të frikshëm që…
Shkëlzen Berisha dhe ish-gruaja e tij Sadije Berisha duket se më në fund kanë bërë paqe që pas momentit të…
Kryeministri Edi Rama, prej disa ditësh ka filluar pushimet për këtë vit, që siç ai deklaroi, po i kalon në…
Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu që sesioni e ardhshëm nuk do të jetë në sallën e kuvendit, duket se…
Page 3 of 261

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al