Ish ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, hera herës ndan edhe momente nga jeta e saj si nënë por ndryshe nga…
Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka preferuar xhiro me fëmijët e tij në bulevardin kryesor të kryeqytetit, për të kaluar…
‘’Mund të postosh karkaleca sa të duash por byreqet e Lushnjes janë detyrim ligjor’’, ky është ‘’ultimatumi’’ i gazetarit shqiptar…
Deputeti Eduart Ndocaj ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Stop” në Tv Klan për të folur për mundësinë…
Të rinjtë shqiptarë janë analfabetë në matematikë. Sipas Bankës Botërore 60% e të rinjve shqiptarë nuk kanë njohuritë e duhura…
I ftuar në emisionin “6 ditë pa Ermalin” në Digitalb, kryeministri Edi Rama ka folur ndër të tjera edhe për…
‘Supermbesa’ e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi ka lënë pas librat dhe ka filluar të komentojë politikanët shqiptarë.
Zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, Erla Mëhilli ka ndryshuar disi “look”.
5-vjetori i emisionit ‘’Tonight’’ i Ilva Tares në ‘’Ora News’’ nuk ka kaluar pa u vënë re natën e djeshme,…
“Tonight” nga Ilva Tare në Ora News mblodhi dje miq dhe të ftuar, politikanë e analistë, dashamirës e kolegë të…
Deputeti socialist, Ben Blushi në intervistën për “Top Story” ka komentuar edhe kandidaturën e kolegut Eduart Ndocaj për kreun e…
Deputeti socialist Bashkim Fino dhe deputetja demokrate Majlinda Bregu janë parë ditën e sotme, duke ecur krah njëri-tjetrit.
Sot gazetarja Ilva tare mbush 5 vjet me “Tonight” në Ora News. E emocionuar dhe e befasuar për kohën që…
Një sërë figurash stilistike ka përdorur ish drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali në urimin e saj për shkrimtarin Ismail Kadare…
Moderatori Blendi Fevziu ka revoltuar sot një komentues, lidhur me Kadarenë. Në këtë paradite Fevziu ka nxituar të urojë Kadarenë…
Rreperi Getoar Selimi ka publikuar gjithë krenari pasaportën shqiptare, të marrë para disa ditësh, nga presidenti Bujar Nishani.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al