Kryeministri Edi Rama me bashkëshorten e tij Lindën dhe djalin e tyre të vogël, Zaho janë parë teksa darkojnë mbrëmë…
Këngëtari shkodran Frederik Ndoci, përmes një statusi në facebook-un e tij, ironizon rikonfirmimin e Lulzim Bashës në krye të partisë,…
Një i ri duket aq i dëshpëruar nga fitorja historike e Partisë Socialiste sa që ironizon duke i hapur gropën…
Duket se situata në det pas ngjarjeve të fundit nuk mund të mbetet thjesht dhe vetëm në duart e policisë…
Duket se disa demokratë nuk e kanë fshur dot dëshirën për të patur një tjetër kandidat në fletën e votimit,…
Fitorja e Lulzim Bashës edhe një herë si kryetar i PD ka sjellë reagime të shumta që në mëngjes, sapo…
Prezantuesja e njohur Albana Osmani, mesa duket ka filluar pushimet dhe këtë gjë e ka treguar me foton që ka…
Ndërkohë që ka nisur procesi i votimit në gjithë vendin për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD-së, gazetari Denis…
Ndërsa ka nisur në mbarë vendin procesi i votimit për kreun e ri të PD, kryeministri Edi Rama ka vazhduar…
Një djalë nga Elbasani që punon në një Call Center të këtij qyteti pretendon se ka arritur të nënshkruajë kontratë…
Luan Rama ishte i pesti në listën e LSI për deputet në Tiranë, dhe arriti që të marrë mandatin.
Një shkrim i publikuar së fundmi nga gazetari Mero Baze lidhur me pushuesit nga Kosova në Shqipëri ka irrituar pa…
Anëtari i Partisë Demokratike, një nga personazhet më të përfolur këto ditë në rrjetet sociale për shkak edhe të përfshirjes…
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme, duke publikuar një shkrim për Shqipërinë dhe vendet turistike nga një…
Aktori dhe njëkohsisht moderatori i Portokallisë, Salasano Rrapi, ditën e sotme kishte ditëlindjen.
Pas qarkullimit të disa fotove gjatë ditëve të fundit, ku deputeti demokrat Astrit Patozi shfaqet në një kazino ulur në…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al