Ditën e djeshme Ilir Meta ka bërë betimin në Parlament për të vazhduar më pas me ceremoninë e të ftuarve…
Një nga mendjet e ndritura shqiptare, profesor Përparim Kabo komenton në rrjetet sociale zgjedhjen e Ilir Metës President.
Është vërtetë e trishtë, e dhimbshme dhe mbi të gjitha e turpshme kur shohim këtë fotografi të shkrepur diku në…
Zbulohet shkresa ku Enver Hoxha refuzon propozimin e ministrisë së Jashtme për t’i dërguar një mesazh urimi shtetarit, diplomatit, shkrimtarit…
Një ditë pas betimit të Ilir Metës si presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë Rama i përshëndet të gjithë…
Pas betimit të Presidentit Ilir Meta në Kuvend të gjithë janë zhvendosur në Presidencë ku është zhvilluar ceremonia madhështore.
Gjatë inagurimit të presidentit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama është përballur me ish kryeministrin Sali Berisha e mes tyre nuk…
Presidenti Ilir Meta pas betimit në Kuvend ka mbërritur në Presidencë ku u zhvillua ceremonia dhe takimi i kortezisë me…
Në seancën e betimi të Presidentit Ilir Meta në Kuvend, kryeministri Edi Rama u paraqit me vonese, pak minuta para…
Dashuria mes Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës është në ditët e saj më të mira.
Nard Ndoka, kreu i PDK-së ka sulmuar kryeministrin Edi Rama me anë të një batutetë, teksa i  referohet takimeve të…
Shkrimtarja shqiptare Besa Myftiu shprehet e befasuar që një deklaratë të cilën nuk e ka bërë kurrë, u kthye në…
Lulzim Basha ka zgjedhur të kalojë një pasdite të qetë në plazh sapo ka siguruar fitoren për një mandat të…
Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhet ditën e mërkurë për të miratuar tarifat e reja të ujit të pijshëm.…
Ndërsa kanë nisur përgatitjet për ceremoninë e betimit të presidentit të ri, kryeministri Edi Rama e nis ditën e tij…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al