Ish-kryebashkiaku ironizon me gurët që bllokuan rrugën në Vlorë: Të marrsha të keqen o gur

Publikuar tek FCB BOMB
Saturday, 12 August 2017 18:00

Gurët që bllokuan aksin rrugor Vlorë-Orikum ditën e sotme përveç trafikut që shkaktuan dhe rrezikut që shfaqën për jetën e qytetarëve, u bënë edhe temë debati në opinion publik shqiptar.

Për këtë ngjarje reagoi edhe ish kryetari Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ku dallohen notat e forta ironike, Gjika thotë se gurët që bllokuan rrugën do kujtohen gjatë në memorin e vlonjatëve, pasi u prishën rehatinë e zakonshme që i karakterizon ata në këtë periudhë.

Më poshtë statusi i Shpëtim Gjikës i plotë:

Të marrsha të keqen o gur !

Si me porosi e bëre sot !

Na bllokove ne vlonjatëve në plazh !

Po shumë mirë na e bëre o gur !

Jo po tërë tangërllëk ne vlonjatët, vijmë në plazh në orën 10 e duam të ikim në orën 13 !

Duam ne të ikim, se medemek aty e kemi plazhin dhe nesër !

Duam të ikim se mbaron orari i llafeve, i thashethemeve, i përgojimeve !

Mos o zot të mungojmë në këtë aktivitet !

Këtu nuk falen mungesat, se po mungove e hëngre, ta futën !

Plazhi aty është dhe nesër !

Sot do merren te gjithë me gurin, shpëtuan njerëzit !

Rrofsh o gur !

Sot na fale një ditë pushimi prej vërteti !

Tani te hoqën o gur, por ti do kujtohesh gjate në mendjet dhe zemrat tona !

Monument do të bëjme o gur, që me prezencën tënde të pa dëshiruar, i dhe Vlorës dhe ne vlonjatëve një dite pa llafe për shoshoqin !

PS: të na falin pushuesit për një ditë të vetme, në të cilën menduam vetëm për veten tonë !

Modifikuar më Saturday, 12 August 2017 18:00

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al