“Shpërthen” tenori Agim Hushi: “Mallkuar qofsh në mbretërin tënde të ligësisë!” Kujt i drejtohet?

Publikuar tek FCB BOMB
E Enjte, 10 August 2017 07:47

Largimi i tenorit Agim Hushi nga Shqipëria dhe komenti i tij në facebook ku thoshte, “Më bëtë të më vijë turp që jam bashkombasi juaj. Faleminderit Austalia ime”, ngjallën reagime të shumta.

Kishte nga ata qytetarë që e mbështetën, kur Hushi sqaroi që e kishte për politikanët shqiptarë, por dhe nga ata që hodhën një lumë akuzash dhe ofendimesh mbi të.

Tenori ka reaguar sërish me anë të një statusi ku falenderon të gjithë ata që e mbështetën, ndërsa i ka përcjellë një mesazh një personi të cilin e konsideron “monstër” dhe e mallkon. “Mallkuar qofsh në mbretërin tënde të ligesisë!”, shkruan ndër të tjera Agim Hushi, duke iu drejtuar personit, që siç duket e ka mërzitur shumë.

Reagimi i Plotë i Agim Hushit:

Shkelqimi dhe renia e kurtizaneve!

Mijra e mijra mesazhe ne inboxin tim...
Kaq shume dashuri dhe urime skam marre gjithe jeten sa kam marre keto dite nga atdhetare dhe bashkekombas te mije; ata qe me kuptuan dhe e ndjejne se ne keto dite te nje barbarie te pafre dhe idiote ajo per te cilen une kam nevoje eshte te mbahem fort tek bindjet e mia dhe mosplotesimi i kerkeses se 
"patrioteve te medhej", : te pergjigjem si ikes, mallkues, dreqi vet!
Dhe nje kurtizane "trime", "e ditur", heroine e vagines se saj profesionale te qelbur dhe e nje qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem monstra guxonte te me shkruante perseri!
E blokova dhe po i coj kete pergjigje:
Larg meje dhe jetes time!
Je e denuar te vuash helmin e shpirtit tend katran dhe perbuzjes se dhjetra mijra njerzve qe i trondite me monstruozitetin tend duke vjelle kurtizaneri nga gjithe qenia jote prej shtrige cmirzese duke me ngelur me qafe ne menyre absurde, pa asnje te drejte dhe hak, duke qene ne punen dhe jeten time!
Larg meje se pervec ketyre fjaleve qe jane te llojit tend dhe te vetmet qe ti mund te kuptosh nuk ke shanc ne kete bote te me avitesh ; e aq me pak te me prishesh humorin dhe lumturine e arritjeve te mija te cilat as me teleskop nuk do kesh shanc ti prekesh ti dhe kurtizanëria e llojit tend!.
Larg jetes dhe drites time te miresise njerzore me te cilen Zoti me ka mbrujtur!
Larg dashurise time te quajtur Shqiperi dhe artit tim qe prodhon humanizem!
Mallkuar qofsh ne mbreterin tende te ligesise!

Modifikuar më E Enjte, 10 August 2017 07:47

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al