U akuzua se nuk do të shkojë në Dibër, ja si reagon Edi Rama

Publikuar tek FCB BOMB
Tuesday, 16 May 2017 21:38

Kryeministri Edi Rama takimin e sotëm me votuesit në Dibër e anuloi për arsye ende të paqarta.

Shpesh janë hedhur akuza nga figura publike se Rama nuk do të shkojë në Dibër ndërsa kryeministri reagon duke e kujtuar atë me një figurë historike, Iljaz pashë Çokun.

Postimi i kryeministrit:

AMARCORD

Kush mendon se Dibra është një nga viset periferike të Shqipërisë, gabohet si në perspektivën e zhvillimit në të ardhmen po ashtu edhe në leximin e së shkuarës.

Iljaz pashë Çoku (Dibra), kryetar i Lidhjes shqiptare të Prizrenit, atdhetar i paqortueshëm dhe protagonist i kësaj fotoje, ishte, së bashku me vetë Skënderbeun, të cilët shumë historianë e konsiderojnë pinjoll të këtyre viseve, bir dhe trashëgues i emrit dhe traditave të mëdha dibranë dhe shqiptarë

Modifikuar më Tuesday, 16 May 2017 21:52

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al