“Shpërthen” aktori shqiptar pas deklaratës së Le Pen: “Injorante, antinjerëzore, na e bën Kosovën djep të Serbisë”

Publikuar tek FCB BOMB
Hënë, 20 Mars 2017 12:54

Pas deklaratës së kandidates për presidente të Francës, Marine Le Pen se nëse fiton këtë status do të anullojë njohjen e Kosovës shtet i pavarur ka shkruar reagime të shumta në rrjetet sociale.

Aktori Neritan Liçaj nuk e ka “përtypur” dot deklaratën e fortë të Le Pen dhe ka shkruar i revoltuar kundër saj një status në facebook.  

“Me c'surrat Le Pen do terheqi njohjen e Kosoves?! Me c'injorance historike kjo ZONJE deklaron se Kosova eshte djepi i serbise?!Deri kur popujt e demokracive te konsoliduara do ndjekin dhe ne rastet me te keqija do votojne populist ekstremist te lodhur?!#francmosvotolepen”, shkrun Liçaj.

Më tej ai e cilëson atë injorante teksa i përgjigjet një komentuesi.

“Dhe injorante dhe antinjerezore miku im. Kosova u la ne gjak par liri kjo idjote do te kthej serisht serbet atje.Katastrofë”, shkruan aktori.

Kryetarja e Frontit Demokratik, gjatë një interviste për gazetën serbe ‘Srpski Telegraf’ ka thënë se “Kosova është tokë e shenjtë serbe” prandaj “do ta tërheq njohjen e Kosovës”.

 

licaj.jpg

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

A do shkoni të votoni nesër?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al