Këshilltari i Nanos ‘zbulon’ dëshmitarin e vetëm në takimin Rama- Meta tek ‘Sofra e Ariut’

Publikuar tek FCB BOMB
Saturday, 18 Mars 2017 15:59

Dy krerët e aleancës qeverisëse Ilir Meta dhe Edi Rama “ia mbathën” këtë mëngjes, larg syve të medias e publikut.

Rreth orës 8:30, në fshehtësi të plotë, aq sa bënë gjithkënd të mendonte se anuluan takimin, kanë shkuar dhe janë takuar në një vend në periferi të Tiranës, pikërisht te “Sofra e Ariut”, zbuloi newsbomb.al.

Mbetet ende “sekret” diskutimi mes tyre pasi askush nga selia e Kuvendit por edhe nga stafi i Ramës nuk di të thotë se ç’ka ndodhur dhe pikërisht këtë fakt ironizon edhe ish-këshilltari i Fatos Nanos, Ylli Dylgjeri. Përmes një statusi në rrjetet sociale Dylgjeri rrëfen se dëshmitar i vetëm në këtë takim ka qenë ‘Ariu’ ndërkohë që shton se as Fevziu nuk di se ç’është biseduar në këtë takim.

“Sot, nga takimi Rama - Meta

Mediat njoftojnë se dy drejtuesit e lartë të koalicionit te majte janë takuar në lokalin "Sofra e Ariut".
Nuk ka info se çfarë është biseduar as Fevziu!!! Dëshmitar ka qënë vetëm... Ariu” shkruan Dylgjeri.

Ky takim u mbajt pikërisht në momentin kur mes PS dhe LSI tashmë ka filluar një “luftë e ftohtë” sidomos pas konferencës për shtyp të LSI ku u shpreh shqetësimi për hashashin dhe goditja për policinë e shtetit.

Modifikuar më Saturday, 18 Mars 2017 16:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al