Berisha sulmoi ashpër Sorosin paradite, pasdite në çadër foli koordinatori i Sorosit për Maqedoninë

Publikuar tek FCB BOMB
E Enjte, 16 Mars 2017 22:00

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti paraditen e sotme në çadrën e protestës, fjalimin publik më të ashpër ndaj miliarderit George Soros, duke i bërë thirrje publike SHBA dhe BE, jo vetëm ta hetojnë por ta shpallin “non grata” organizatën e tij, që sipas Berishës financon mafien dhe korrupsionin në vendet në zhvillim.

Por si për ironi, në fjalimin e pasdites, në çadrën e lirisë sot ishte i ftuar koordinarori i fondacionit të SOROS në Maqedoni, Kim Mehmeti.

Ky i fundit që ka shërbyer për gati 10 vjet si koordinator i veprimtarisë botuese të Fondacionit Shoqëria e Hapur për Maqedoninë, dhe sot akuzoi ashpër kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij, është pjesë e "listës së sorosianëve" me denoncime në mediat maqedonase se ka përfituar miliona nga fondet e Sorosit. /Newsbomb.al

Modifikuar më E Enjte, 16 Mars 2017 23:12

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si ju duket procesi i votimit

Analiza & Komente

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al