Gazetarja sfidon VIP-at e fillimeve të demokracisë, nxjerrin nga "arkivat" fotot e dekadave më parë. Si dukeshin (FOTOT)

Publikuar tek FCB BOMB
Hënë, 13 Mars 2017 12:38

Gjithçka nisi si një sfidë mes gazetareve, por pastaj gjithë personazhet publikë nxorrën nga “arkivat” fotot e tyre në fillimet e demokracisë, atëherë kur të rejat 18-20 vjeçare filluan karrierën e tyre dhe rrugën drejt suksesit.

Gazetarja Iva Tiço ka sfiduar gjatë ditës së djeshme të gjithë personazhet VIP me një foto të saj në moshën 19-vjeçe, sfida e së cilës u mor seriozisht nga personazhet publike, si Majlinda Bregu, Rezarta Delisula, Anila Basha, Alda Bida etj.

Shumë prej nesh s’do i njohin, pasi në fakt vitet kanë bërë të vetën dhe bukuroshet shqiptare kanë ndryshuar me kohën./Newsbomb.al/ 

alda.jpg

Alda Bida

rezi.jpg

Rezarta Delisula

majlinda_bregu.jpg

Majlinda Bregu

ilva.jpg

Ilva Tare (18 vjeçe)

iva_tico_19.png

Iva Tico 19 vjeçe

anila.jpg

Anila Basha 18 vjeçe

orinda_huta.jpg

Orinda Huta 19 vjeçe

 

 ma.jpg

Marçela Lati dhe Armand Peza 19-vite më parë (1998)

tyhyth.jpg

 Kel Demi (1999)

manjola.jpg

Manjola Zeka 18 vjeçe

Modifikuar më Hënë, 13 Mars 2017 14:58

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al