Gishti i Ramës tërheq vëmendjen e mediave e fotografëve në Mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Publikuar tek FCB BOMB
Tuesday, 10 Janar 2017 12:15

Kryeministri Edi Rama ka dëgjuar një nga një raportimet e ministrave të kabinetit në Mbledhjen e Këshillit Kombëtar lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të acartë.

Por një detaj po bën xhiron e mediave jo vetëm në vend por edhe nga rajoni. Është kjo foto, që ka të inkuadruar dorën e majtë të kryeministrit. Gishti tregues i tij ishte i fashuar. Expressi i Kosovës aludon se kryeministrit mund t’i jetë çarë gishti si pasojë e të ftohtit ose ndonjë incidenti tjetër.

Gjithsesi Rama, nuk e ka ndërmend t’i japë shpjegime as mediave vendase e as atyre nga rajoni për gishtin e tij të fashuar, që fundja nuk i prish punë kujt, aq më tepër kur vendi ka halle më të mëdha...

gisht.jpg

Modifikuar më Tuesday, 10 Janar 2017 12:30

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë

Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament, është...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al