O Padije, o Injorancë, O Piktor Dështak….Ja pse është nxehur sot Berisha me Edi Ramën (E NDJEK NE FACEBOOK)

Publikuar tek FCB BOMB
Diel, 08 Janar 2017 20:04
Sali Berisha, deputet i PD Sali Berisha, deputet i PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke e akuzuar këtë të fundit se nuk e ka idenë sesa taksa paguajnë qytetarët e këtij vendi.

Dhe ish-kryeministri lexon çdo koment që i shkruajnë Ramës, por më I interesuar është për përgjigjet e kryeministrit ndaj komentuesve.

Një të tillë i ka zënë syri edhe sot, dhe e ka kapur mat kryeministrin shqiptar lidhur me çështjen e taksave.

Postimi i Berishës

Piktori deshtak dhe elif matrak, duke menduar se e zuri mat, pyet komentuesin e tij se çfare taksa paguan ti?

Te dashur miq, duke debatuar per ngrohjen ne shkolla e kopshte, qytetari e pyet Ramen ne FB: "e keni llogaritur koston e fëmijëve qe nuk do shkojne dy jave ne shkolle/kopesht?! Po prindin qe detyrohet te lere punen per t'i mbajtur ata ne shtepi?!"

Edi Rama pergjigjet: "Me fal nje pyetje Thronion, çfare taksash paguan ti? Nderkohe per faktin qe duhen ngrohur te gjitha shkollat ke te drejte, por sic e thua edhe vete eshte problem i mbartur ne 20 e kusur vite qe nuk zgjidhet dot per tre vjet e kusur muaj!"

Ai nuk e di se jo vetem Thronion por edhe me te varferit e ketij vendi, çdo i papune, invalid, i semure, femije, pensionist dhe cdo frymore i ketij vendi paguan sa cdo milioner, sa vet Rama dhe cdo qeveritar dhe minister taksen me te larte te ketij shteti, paguan TVSH per cdo kafshate buke, gote uje, aspirine apo antibiotik, sapun per te lare duart apo furçe dhembesh, per cdo kemishe apo çorape dhe kilovat energji qe shpenzon. Po nga ti dije keto zhgarravitesi i shkrete?!

O padie O injorance emrin e ke piktor deshtak apo Edvin Kristaq Rama!

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al