Akademiku Kabo kërkoi ndihmë për regjisorin Luarasi, e bija: Faleminderit, por nuk ka nevojë ta marri vesh gjithë Tirana

Publikuar tek FCB BOMB
Saturday, 07 Janar 2017 18:35

Disa statuse të njëpasnjëshme në “Facebook”, të akademikut Përparim Kabo për gjëndjen shëndetësore të regjisorit të njohur Mihal Luarasi, nuk janë pritur mirë nga vajza e këtij të fundit, Lea.

Lea ka kërkuar që të ndalen postimet në rrjetet sociale dhe familja e saj të lihet e qetë, pasi ajo dhe vëllai i saj janë duke u përkujdesur për prindërit e tyre.

“I drejtohem publikut shqiptar duke e falenderuar nga zemra për dashamirësinë kundrejt prinderve tanë të shtrenjtë! Ndërkohë ju lutem shumë shumë për të respektuar me diskretion jetën private të families tonë. Vëllai im i mrekullueshëm është kthyer nga Zvicra prej Mait të Vitit 2016 në Tiranë duke lënë gjithshka të tijën për tju shërbyer mamit dhe babit. Ai dhe prindërit tanë shumë të moshuar dhe të sëmurë nuk e meritojnë këtë lakuriqësi soziale.... jemi jashtzakonisht të prekur..... Babi dhe Mami janë me shërbim privat në shtëpi dhe ne presim të stabilizohen për ti tërhequr në muajt e ardhëm në Zvicer mbas një lufte të jashtëzakonëshme me zyrat dhe qeverinë zvicerane. Ju lutem për disa ditë të lini tim vëlla dhe mua të qetë të bëjmë punën tonë. I kërkojmë ndjesë qeverisë për këtë thirrje që nuk vjen nga ana e families tonë. Në shpresë për respekt me nderime Lea dhe Elton Luarasi”, shkruan ajo në “Facebook”.

Lea ka komentuar edhe te profili i Kabos duke u shprehur se nuk ka nevojë të njoftohet e gjithë Tirana për gjëndjen shëndetësore të të atit. “E qartë Përparim, kontrollet do vazhdojnë. Por nuk ka nevojë ta marri vesh gjithë Tirana. Eltoni u bombardua nga dhjetra telefona dhe nuk po kuptonte çfarë po ndodhte në Facebook.”

Përparim Kabo kërkoi ndërhyrjen e institucioneve shtetërore për t’i ardhur në ndihmë regjisorit Luarasi.

Modifikuar më Saturday, 07 Janar 2017 18:37

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al