Aktori dhe njëkohsisht moderatori i Portokallisë, Salasano Rrapi, ditën e sotme kishte ditëlindjen.
Pas qarkullimit të disa fotove gjatë ditëve të fundit, ku deputeti demokrat Astrit Patozi shfaqet në një kazino ulur në…
Ka mjaftuar një shkrim kritik i gazetarës Sonila Meço, për infrastrukturën e turizmit në vend që të lind debati.
Në hapësirën që ai e quan”qytetari dixhital”, Sali Berisha këtë herë ka bërë një tjetër denoncim.
Artisti i njohur për karikaturat e tij, Bujar Kapexhiu ka realizuar edhe këtë herë një karikaturë mëse domethënëse.
Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi i është drejtuar kryeministrit Edi Rama, ku i thotë se e “ka…
Christian Pannuci është zyrtarisht tanimë trajneri i ri i kombëtares.
Partia Demokratike ka reaguar mbrëm pas mesnate lidhur me deklaratën e ish kongresmenit shqiptaro-amerikan Joe Dio Guadri, ku ky i…
Kjo foto e Astrit Patozit brenda një kazinoje ka qarkulluar gjatë gjithë këtyre ditëve në media dhe demokratët pro Lulzim…
Sarkastik në këtë koment ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani lidhur me reagimin e kryeministrit Edi Rama për humbjen  e katër…
Endira Bushati, prej kohësh është pozicionuar në grupimin “anti Basha" dhe disa herë ka lëshuar deklarata të forta kundër kreut…
Deputeti Astrit Patozi një nga zërat më kritikë të vendimeve të kreut të PD Lulzim Basha, sot ka bërë publike…
Funksionari i PD, Julian Deda i njohur si një nga zërat kundër kreut demokrat Lulzim Basha, nuk i ndahet kritikave…
Ditën e sotme deputeti i Partisë Socialiste Jurgis Çyrbja dëshmoi në gjyq lidhur me çeshtjen “Shullazi”.
Gazetari Klodian Tomorri jep alarmin për një kulturë të frikshme kanibalizmi dhe nekrofilie që po zë vend sipas tij në…
Vazhdon debati për heroin kombëtar, Skënderbeu. Për drejtorin e Arkivit të Shtetit, Ardit Bido, gjithnjë debati për Skënderbeun është sa…
Page 1 of 252

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al