Janë pikërisht qarku i Tiranës dhe Lezhës, të cilat rezultojnë me përqendrimin më të madh të ndërmarrjeve të drejtuara nga…
Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes,  Milva Ekonomi zhvilloi një vizitë në kompaninë RE-GI tekstil, e cila operon…
Shqipëria ka taksat më të larta mbi ushqimin e për rrjedhojë ato tregëtohen me çmime më të larta në krahasim…
Historikisht çdo periudhë parazgjedhore në dy dekadat e fundit është shoqëruar me një rritje të parasë jashtë bankave, teksa intensifikohen…
Sipas Bankës Botërore, kostot që i krijuan pandemitë ekonomisë shqiptare llogariten në 128 milionë dollarë për vitin 2015 ose 44.4…
Pas vendimit të rritjes së pagës minimale nga 22 mijë në 24 mijë lekë, bizneset janë në pritje se sa…
Një person në Shqipëri duhet të punojë mesatarisht 35.8 vite pune për të dalë në pension.
Euro, vijon të zhvlerësohet, ndërsa sot ka shënuar rekord  të ulët në raport me lekun.
Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin turistik ‘Ditën e Turizmit…
Reagojnë bizneset pas publikimit të skandalit përmes të cilit u denoncua se në produktet e bulmetit vaj palme.
Investimet publike të Bashkisë së Tiranës synojnë që brenda një periudhe të shkurtër jo vetëm të mbulojnë koston e tyre,…
Agjencia Europiane e Mjedisit ka dhënë alarmin se në Shqipëri gjatë viteve 2006-2012 janë zhdukur rreth 727 hektarë pyje, apo…
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko gjatë fjalës së tij në Konferencën e tretë Kombëtare të Financave, është shprehur…
Kompania Salillari fiton koncensionin e dytë Brenda 6 muajve. Ajo si pjesë e bashkimit të Operatorëve Ekonomik “SALILLARI” shpk &…
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar se formulari i deklarimeve të TVSH-së ka ndryshuar.
Pasi u rrit me gati 65 % në muajin e kaluar, monedha dixhitale bitcoin shënoi dy ditë më parë vlerën…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al