Mes 6 vendeve të Ballkanit që marrin pjesë në samitin e Triestes, Shqipëria do të jetë vendi i parë që…
Alban Zusi president i “Qendrës së Eksporteve Shqiptare” dhe drejtor ekzekutiv i “Albanian Food Industry”, i quan një hap pozitiv…
Jo vetëm hiti më i klikuar në mbarë botën, por “Despacito” ka bërë mrekullira edhe në turizmin e Porto Rikos,…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani jep alarmin për një kolaps ekonomik në Shqipëri duke iu referuar raportit të Bankës së…
Një nga premtimet më të mëdha për zonën e Vlorës nga kryeministri Rama, ishte ndërtimi i aeroportit të Vlorës dhe…
Drejtoria e Përgjithshme  e Tatimeve u ka bërë një lajmërim të rëndësishëm të gjitha subjekteve për të përditësuar të dhënat…
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Stambolli se Shqipëria është një front i ri i zbulimit të gazit dhe të naftës.
Kanë mbetur pa energji elektrike sërish tre zona të populluara të Tiranës dhe shkak është bërë një defekt i shkaktuar…
Porti i Karpenit, një nga projektet më të lakuara të vitit të kaluar, me një parashikim investimi prej 5 miliardë dollarësh,…
Në Shqipëri gratë mesatarisht paguhen 6.3% më pak sesa burrat, por ka edhe disa sektorë, ku femrat rezultojnë më të…
Mrizi i Zanave, një model biznesi i bazuar në agroturizëm, tashmë është një emër i njohur për shumicën e shqiptarëve,…
Është prezantuar në Itali projekti i gazsjellësit që do të lidhë Shqipërinë me Italinë përmes një tubacioni nënujor, përpos gazsjellësit…
Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit Dritan Sejko në një mbledhje me dymbëdhjetë drejtorët rajonalë të AKU-së, gjatë…
Drejtori i Drejtorisë rajonale të OSHEE, Tiranë, Klevis Jahaj, dha sot një prononcim për mediat ku shpjegoi se arsyet e…
ANKAND EDHE PËR MANAFERAT, BORONICAT DHE KERPUDHAT E PARAALPEVE, JA PROKURIMET E FUNDIT QË BËN BASHKIA FUSHË-ARRËZ.
Hyn në fuqi vendimi i marrë në mbledhjen e qeverisë ditën e hënë për blerjen e energjisë elektrike nga KESH.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al