Sipas specialistëve të ekonomisë, rritja e overdraftit është një sinjal i rritjes së mirëqënies për sa i takon konsumit…
E ndërkohë që në Shqipëri Turizmi i kaloi ministrisë së Ekonomisë, duket se puna e Agjencisë Kombëtare të Turizmit vazhdon…
Përmirësimi i ekonomisë shqiptare gjatë gjysmës së dytë të vitit 2014 duket se ka qenë shkaku kryesor i vendimit të…
Në tre muajt e fundit kompania Apple ka siguruar një fitim rekord në vlerë prej 74,6 miliardë dollarë, nga të…
Eksportet e vititi 2014 kanë qenë në ritmet më të ulëta të rritjes në këto 10 vitet e fundit. Faktori kryesor…
Kreu i dikasterit të Energjetikës është kundër modelit aktual që i jep të drejtë shtetit për blerjen dhe më pas…
Ish ministri ifinancave të PS Arben Malaj, flet për pozitivitet të reformave, por ndërkohë edhe për shpejtësi të tyre cka…
Gjatë fjalës së tij në takimin me Investitorët e huaj në Shqipëri, kryeministri Edi Rama është shprehur se qeveria është…
Zëvendesguvernatorja e Parë, e Bankës së Shqipërisë, Elisabeta Gjoni, u shpreh se, misioni BSH-së është ruajtja dhe garantimi stabilitetit financiar…
Një ministre Shteti për Inovacionin dhe Administratën duhet normalisht së paku të merret me fushat të cilat përfshin dikasteri i…
Steve Jobs ishte një individ me ide të qarta lidhur me produktet gjeniale të Apple. Ai kishte disa bindje të…
Nëse mendoni se Facebook është vetëm ai rrjeti social përmes të cilit ju mund të ndanit një status, një foto…
Presidenti i Shoqatës së Hidrokarbureve, Luigj Aliaj deklaroi se nafta në vendin tonë nuk gëzon cilësinë maksimale duke u shprehur…
Kompania naftë-nxjerrëse ‘’Simmons Edeco Limited’’ pushon nga puna 256 punonjësit e saj shqiptarë brenda një muaji. Newsbomb.al publikon faksimilen e…
Banka Botërore, që konstaton se Shqipëria ka realizuar një performancë më të mirë krahasuar me vendet rajonit, raporton se shkak…
Lufta e shifrave mbi rritjen ekonomike në Shqipëri, ka hyrë në një stad të ri, dhe këtë herë protagoniste bëhet…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al