Sot është e zakonshme për një përdorues celulari të mbajë dy apo edhe tre aparate celular me vete, me nga…
Duke folur në forumin e përvitshëm me investitorët e huaj, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri ka ende…
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është takuar me ambasadorin e Greqisë në Tiranë, Leonidas Rokanas, me të cilin…
Ministri i Financave, Shkëlqim Cani është takuar në Prizren me homologun e tij kosovar Avdullah Hoti me të cilin ka…
Është zhvilluar sot në Çorovodë ceremonia e nisjes së punimeve të Gazsjellësit Trans Adriatic Pipeline (TAP). Gjatë fjalës së tij,…
Është Bashkimi Evropian ai që ka garantuar mbështetjen financiare për projektin e ndërtimit të linjës elektrike të interkonjeksionit 400 kV…
Ahmet Premçi, drejtor i Përgjithshëm i Hetimit Tatimor, i ka dhënë dorëheqjen dje kryeministrit Edi Rama dhe drejtoreshës së Përgjithshme…
Komisioni Europian, Këshilli Europian dhe Parlamenti Europian kanë arritur në një marrëveshje përfundimtare për hequr pagesat për roaming në të…
“Efektet e situatës greke në ekonominë shqiptare janë nën kontroll dhe ajo që po ndodh në Greqi nuk është lajm.…
Eksportet për muajin maj kanë shënuar  rënie duke  u ulur me 4.8% në krahasim me Majin 2014 dhe duke u…
Eksperti i ekonomisë Selami Xhepa shprehet se ajo çka po ndodh në Greqi është një tragjedi e vërtetë greke, megjithëse…
“Nuk ka asnjë “gërshërë” në shpenzimet e planifikuara, qeveria nuk po shkurton fondet e shpenzimeve për ndihmën ekonomike, për pagesën…
Bankat në Greqi nuk do të hapen deri të hënën, pasi  zyrtarët janë të frikësuar dhe në panik për një…
Bankat sot në Greqi nuk janë hapur dhe ndihma për vendin fqinj nga eurogrupi përfundon ditën e nesërme. Në të…
Kinemaja, apo ekrani i madh siç njihet në të gjithë botën, ka joshur për vite njerëzit, të cilët nën efektin…
Ministria e Financave ka njoftuar se janë analizuar shifrat dhe janë të njohura edhe konkluzionet e administratorëve publikë lidhur me…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al