Sot është firmosur marrëveshja e huasë rikonstruktuese. Ministri Ahmetaj deklaron se sektori i energjitikës nuk është më problem për shtetin.
Agjencitë e vlerësimit  të kreditit , Fritch, Moody’s dhe S&P kanë renditur në një tabelë vendet e rajonit përsa i…
Sipas statiastikave të Bankës së Shqipërisë, stoku i kredisë në fund të muajit maj arriti në 551 miliardë lekë, duke…
Nga rezultatet e Indeksit të Performancës së Logjistikës 2016 në mesin e 160 shteteve të analizuara, për eficiencën e lëvizjes…
Për herë të parë pas fillimt të procesit të ndërtimit të projektit TAP, shefi i departamentit të Financës në kompaninë…
Deputetja Socialiste Olta Xhaçka ka propozuar në Kuvend nismën igjore të projektligjit “Për krijimin e Institutit të Studimeve për Kujtesën…
Ministri Blendi Klosi ka prezantuar ligjin e ri për arsimin profesional.  Sipas tij rritja e arsimit  profesional është një ndër…
Ekspertët e sigurisë në banka shpjegojnë procedurat e transferimit të parave. Ja pse nuk mund të ruhet konfidencialiteti. Vetëm në…
Nëse masat ndëshkuese me gjoba dhe kontrolle të shpeshta fizike do rikthehen, 100 % e bizneseve kanë pohuar se do…
   Kryeministri Rama, Ministri i Financave Arben Ahmetaj si dhe Bashkim Fino do jenë  të pranishëm në ceremoninë ushtarake në…
Qytetarë të shumë të vetëpunësuar kanë shprehur ankesat e tyre përsa i përket gjobave të vëna nga tatimet. Ky është…
Open Data ka publikuar vendimin për shpalljen e tenderit për ndërtimin e palestrës së shkollës Shaban Sinani dhe Migjeni në…
Si pasojë e sulmeve të mbrëmshme në aeroportin Ataturk të Stambollit, ku si pasojë mbetën disa të vdekur dhe të…
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko përgjigjet lidhur me interesimin e të gjithëve, pas zhvillimit të papritur të daljes…
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Tiranë.
Paundi Britanik ka shënuar një rënje të fortë gjatë ditëve të fundit, por sot ka pësuar zhvlerësimin më të madh…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al