EKSKLUZIVE/ Ky është bilanci i deklaruar nga Mirela Topulli, fitimi i majmë i kompanisë së saj “EUROTEAM” brenda një viti (DOKUMENTI) Featured

Publikuar tek Ekonomi
E Enjte, 13 July 2017 13:25

Administratorja e kompanisë “EUROTEAM”, Mirela Topulli, bëri bujë në media ditët e fundit pas dhunës së ushtruar ndaj gazetarit investigativ dhe zbulimit të mashtrimit me mbetjet spitalore.

Newsbomb.al ka zbuluar dokumentin e rëndësishëm të pasqyrës së të ardhurave dhe shpenzimeve të deklaruara brenda një viti të kompanisë “EUROTEAM”.

Ajo që vihet re në bilancin e deklaruar nga Mirela Topulli është fitimi i majmë i realizuar brenda një viti (2015- 2016).

Në vitin 2015 të ardhurat nga aktiviteti i shfrytëzimit të deklaruara janë 20.002.320 lekë.

Në vitin 2016 të ardhurat nga aktiviteti i shfrytëzimit të deklaruara janë 34.567.737 lekë.

Ndërsa fitimi në total i deklaruar në pasqyrën e të ardhurave dhe shpenzimeve nga 2.295.099 lekë në vitin 2015 është rritur duke kapur vlerën e 11.795.513 lekë, me një ndryshim prej 9.500.414 lekë brenda një viti, shkruan newsbomb.al.

PO KUSH ËSHTË KOMPANIA “EUROTEAM” QË TRAJTON MBETJET E RREZIKSHME SPITALORE NË SHQIPËRI:

Nga verifikimet e bëra në QKR, newsbomb.al mëson se “EUROTEAM” sh.p.k  është regjistruar me 11/12/2007.

OBJEKTI KRYESOR I KOMPANISË ËSHTË:  Projektim, Ndërtim dhe komercializim (import-export) i teknologjive të impianteve për trajtimin e të githa llojeve të mbetjeve në nivel kombetar, siç klasifikuar ne legjislacionin në fuqi; Ekzekutim i punimeve të inxhinierisë mjedisore; menaxhim tekno-administrativ i çdo tipi të land fili i veti apo i të tretëve, përfshi dhe pjesëmarrjen në gara publike, për blerje, shitje dhe komercializim i land filleve dhe të produkteve finale të trajtuara apo transformuara.

-Mbledhja, ambalazhimi dhe paketimi, magazinimi, transporti dhe trajtim i çdo tipi/kategorie e mbetjeve urbane, industriai, spitalore, kimike, agrare, special, spitalore, normale, i rrezikshëm, toksike, infective, ndotëse dhe jo;

-Sterilizim i realizueshëm me çdo mjet, kimik dhe/ose mekanik dhe/ose fizike ne menyre qe ti transformoje vete mbetjet ne te asimilueshme me urbanet;

-Transformim, trajtim dhe rekuperim sic parashikuar ne legjislacionin ne fuqi, te mbetjeve te prodhuara nga nje dhe ose komunitete, civile, industriai;

-Projektim, drejtim, ekzekutim, menaxhim i impianteve teknologjike, me diegie dhe/ose gazifikim, pëer riperdorjen e mbetjeve derivate nga cikli i prodhimit;

-Menaxhim i mbetjeve te rrezikshme dhe jo te rrezikshme ngurta, te lengshme (transport, export, magazinim i perkohshem, trajtim-sterilizim-asgjesim i mbetjeve të rrezikshme spitalore, magazinim për export në Europë i mbetjeve të rrezikshme).

-Shërbime konsulencë në menaxhimin e mbetjeve, sipas standardeve të bashkimit europian. Tregtim i të gjitha artikujve industriai të lidhura me mbetjet. Tipe të ndryshme të proceseve të inertizimit të medikamenteve të skaduara, jo të rrezikshme dhe asgjësimi i tyre. /Newsbomb.al/

DOKUMENTI: 

pasqyra_1.jpg

pasqyra_2.jpg

Modifikuar më E Enjte, 13 July 2017 13:25

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al