Njihuni me dy restorantet shqiptare që renditen në top 10-shen e më të mirëve në Europë

Publikuar tek Ekonomi
E Enjte, 13 July 2017 11:56

Është për tu admiruar fakti se dy restorante shqiptare, një në Shqipëri dhe një tjetër në Kosovë janë renditur mes 10 restoranteve më të mira gjatë këtij sezoni në të gjithë Europën.

Revista prestigjoze “Hollywood World Magazine” ka kryer një sondazh dhe ka renditur restorant “Mullixhiu” në Tiranë si një ndër ambientet që nuk duhet lënë pa e vizituar dhe për të shijuar gatimet e veçanta tradicionale.

Përmes shef Bledar Kolës revista e cilëson restorantin e hapur në vitin 2016 si një koncept unik që integron mullinj të vërtetë, që sjell pjekje të freskëta, enët novatore që riinterpretojnë kuzhinën shqiptare me dashuri dhe respekt të madh, shkruan newsbomb.al. 

Madje, revista shton se “restoranti është absolutisht i mrekullueshëm, një festë e vërtetë vizuale, e papërpunuar dhe e ngrohtë. Ishte dashuri në shikim të parë”.

 

restaurant.jpg

 

Po ashtu, mes restoranteve më të mira evropiane është përfshirë edhe “Puro” në Prishtinë të Kosovës.

“Çdo gjë është trajtuar me efikasitet dhe i është kushtuar rëndësi çdo detaji. Kam qenë në shumë restorante në të gjithë Kosovën dhe jashtë vendit dhe me siguri mund të them se Puro është një restorant me një nivel të lartë shërbimi, një atmosferë të bukur dhe relaksuese që është e vështirë ta gjeshë sot. Ushqim i shijshëm, atmosferë e mrekullueshme, muzikë e bukur, gjithçka në kohë. Gjithçka në të gjitha, një qëndrim perfekt!”, shkruhet në artikullin kushtuar restoranteve më të mirë, ku janë renditur edhe aktivitete të tjera të ngjashme në Paris, Berlin, Greqi, Rumani, dy në Itali, Pragë dhe në Londër./newsbomb.al/   

Modifikuar më E Enjte, 13 July 2017 11:56

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al