Situata e furnizimit me energji, OSHEE: 4 fidera të stakuar për shkak defektesh

Publikuar tek Ekonomi
Diel, 08 Janar 2017 14:13

Si pasojë e motit të keq me temperatura të ulëta dhe reshje bore e ngrica në zonat malore, në rrjetin elektrik të shpërndarjes janë shfaqur probleme në linjat e tensionit të mesëm dhe të ulët. Rreth 1800 punonjës të OSHEE janë angazhuar në terren për riparimin e avarive.

Aktualisht, rajonet më të prekura nga difektet vazhdojnë të jenë ai i Burrelit dhe Kukësit për shkak të motit të keq me reshje dëbore dhe erëra të forta. Nga grupet e terrenit të OSHEE-së po punohet për riparimin e difekteve në kohë sa më të shpejtë në të gjithë vendin.

Zonat që janë pa energji:

Rajoni Tirane: Fshatrat: Kasalle, Vishaj, Damjan, Prush.

Rajoni Kukës: Pjeserisht Zaje, Domaj, Mal zi , Lekbibaj,Bujan.Kishaj.

Rajoni Burrel: Fshati:Ish.Kom.Fan Shtrungaj,Nensheg,Bisak,Klos,Fan,Katun I Ri,Konaj,Shengjin,Petesh,Zall-,Autostrada, Fushe Gjorm Pjeserisht, Zhej Vogel Pjeserisht, Fshat Laç Pjeserisht. Fshatrat (Milot,Mali Bardhe.Shete,Skuraj,Mal Milot dhe Ujsjellesi Milot. Fashtrat (Dilknisht, Leftere, Selite, Vinjolle, Daul, Skuraj, Gernac, Gallate).

Zonat ku është kthyer energjia: 

Rajoni Burrel: Fshatrat :Tarazh,Mollaj,Trojze,Prosek, BungaJ,Valc, Malaj,Vjollec,Perlat.

Rajoni Korce: Fshatrat Bishnice, Jolle, Shpell.

Rajoni Elbasan: Cerrik, Paper, Gjrgjan, Shales.

Nga grupet e terrenit te OSHEE-se po punohet per riparimin e difekteve ne kohe sa me te shpejte ne te gjithe vendin.

Te gjitha linjat e TL dhe N/Stacionet  jane ne skeme normale furnizimi me energji elektrike

Te gjithe fiderat qe furnizojne me energji elektrike Hidrovoret jane ne pune

Te gjithe fiderat qe furnizojne spitalet dhe institucionet e rendesise se vecante jane ne pune

Modifikuar më Diel, 08 Janar 2017 14:40

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al