Lajmet e Fundit

Betimi i Metës, pas takimit në Kuvend Berisha zbulon çfarë i uroi Presidetit të ri

Ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend është bërë betimi i Ilir...

Publikuar më: 24-07-2017 06:34

Presidenti Ilir Meta takon Sali Berishën por injoron kryeministrin Edi Rama (FOTO)

Presidenti i 10-të i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, menjëherë pasi është betuar në Kuvend...

Publikuar më: 24-07-2017 06:30

Armina Mevlani ka një dedikim të veçantë për Shkëlzen Berishën

Dashuria mes Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës është në ditët e saj më të mira.

Publikuar më: 24-07-2017 06:23

Plas sherr masiv mes disa adoleshentëve, në pranga 2 të rinjtë

Në qytetin e Vlorës ka ndodhur një sherr i madh mes disa adoleshentëve, ku dy...

Publikuar më: 24-07-2017 06:18

Ilir Meta betohet si President i 10-të i Republikës së Shqipërisë

Ish kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta është betuar sot si President i Republikës...

Publikuar më: 24-07-2017 06:15

Ilir Meta mbërrin në Kuvend, nis seanca për betimin si President

Ka mbërritur në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, presidenti i zgjedhur Ilir Meta, i cili...

Publikuar më: 24-07-2017 06:08

Bidybilderja seksi shqiptare “çmend” rrjetin, pas të pasmeve bombastike ja çfarë tregon

Dorina Mema është e njohur tashmë për format muskuloze dhe mjaft tërheqëse.

Publikuar më: 24-07-2017 05:56

Takimi drejtorit të Policisë, Çako me ambasadorën fanceze në Tiranë: Të punojmë për ngritjen e nivelit të shërbimit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako ka pritur në një takim pune...

Publikuar më: 24-07-2017 05:47

Komisioni i Ligjeve shqyrton aplikimet për KLGJ nga shoqëria civile (Emrat)

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot për të vijuar me shqyrtimin e emrave për Këshillin...

Publikuar më: 24-07-2017 05:44

Kush i ka planifikuar pushimet pas 25 korrikut, bën mirë t’i hedhi një sy parashikimit të motit

Ata që i kanë përfunduar pushimet dhe tani duan që të ulen temperatuart, ka një...

Publikuar më: 24-07-2017 05:34

Alarmohet qytetari, ja çfarë po ndodh në mes të ditës në Tiranë

Ajëri i ndotur dhe i rëndë nga djegia e mbeturinave në mes të ditën në...

Publikuar më: 24-07-2017 05:40

Ish-Miss Albania shtatzënë, fëmija i saj dhe i fotografit të njohur do ketë dy nëna

Ky është lajmi më i veçantë nga ish-Miss Albania. Megjithatë thënë nga ajo, nuk të...

Publikuar më: 24-07-2017 05:31

Nard Ndoka plas batutën me kryeministrin: Çfarë ka Edi Rama më shumë se Nexho Shabani?!

Nard Ndoka, kreu i PDK-së ka sulmuar kryeministrin Edi Rama me anë të një batutetë...

Publikuar më: 24-07-2017 05:21

I mituri shfaq aftësi mahnitëse dy vjet pas aksidentit të tmerrshëm (Video)

Është vetëm dy vjeç por Jett Limon ka aftësi të mrekullueshme në basketboll. Vogëlushi është...

Publikuar më: 24-07-2017 05:10

Pas akuzave të Karabinës, kundërpërgjigjet Plarent Ndreca: Ministrja po gënjen publikun

Pas akuzave të sotme të bëra publike nga ministrja e teknike e Arsimit, Mirela Karabina...

Publikuar më: 24-07-2017 05:15

Vaçe Zela pa muze, shtëpia iu shit një emigranti në Itali

Kush do ta imagjinonte se Vaçe Zela mund të mbetej pa shtëpi muze.

Publikuar më: 24-07-2017 05:08

Marina Fara i lë vend imagjinatës, tregon më shumë se ç'duhet me të brendshmet transparente

Marina Fara nuk di të ndalet, ajo është ndër personazhët publik më të komentuar për...

Publikuar më: 24-07-2017 04:57

Në Shqipëri vijon rritja e pandalshme e çmimeve, më e larta në Europë

Ndryshimi vjetor i Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit në muajin Qershor 2017 është...

Publikuar më: 24-07-2017 04:53

Vdekja e turistes ruse, deti në Sarandë bie në “heshtje”, asnjë motor uji dhe skaf në qarkullim

Është ironi therrëse, por turistët në plazhet e një prej qyteteve më të frekuentuara gjatë...

Publikuar më: 24-07-2017 04:45

Tu-ngjat-jeta, për një fëmijëri me dinjitet!

Studimi i parë kombëtar, për fëmijët 2 deri në 17 vjeç, tregoi se 70 mijë...

Publikuar më: 24-07-2017 04:45

Arrestohet çifti në Tiranë, morën shuma të marramendëse parash, zbulohet skema e mashtrimit

Ditën e sotme janë arrestuar Alfred Alku, 36 vjeç dhe Ornela Alku, 32 vjeç,  banues...

Publikuar më: 24-07-2017 04:38

E mbani mend stadiumin “Qemal Stafa”, ja si duket ai tani (VIDEO)

Stadiumi “Qemal Stafa”, që prej 2 vitesh i është nënshtruar një rindërtimi total dhe në...

Publikuar më: 24-07-2017 04:28

“Jetoj se nuk vdes dot”... Historia e kësaj gruaje të mbytur në hallë do t’ju rrënqethë (VIDEO)

Shine Emine është 55 vjeçe. Gruaja po jeton se nuk vdes dot.

Publikuar më: 24-07-2017 04:26

Aksident tragjik, përplaset për vdekje 24 vjeçari

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme...

Publikuar më: 24-07-2017 04:11

Njihuni me 26 qytetet më të rrezikshme në botë, kujdes mos shkelni në “dërrasë të kalbur”

Këto janë renditur disa nga qytete më të rrezikshme në botë në bazë të statistikave...

Publikuar më: 24-07-2017 04:19

Qendra më e madhe e Fizioterapisë, Spitali Amerikan vjen me 5 paketa trajtimi me terapitë e mjekëve të huaj e shqiptarë!

Zgjidhja e rekomanduar nga mjekët specialistë për një sërë problemesh me karakter ortopedik, neurologjik, reumatologjik...

Publikuar më: 24-07-2017 04:04

Mallkimi kulturor: E ardhmja është peng e produkt i të shkuarës

Nga Afrim Krasniqi Franca, Britania, SHBA, Italia, Austria, dhe 90% të vendeve të tjera perëndimore kanë...

Publikuar më: 24-07-2017 03:47

Lyejnë me benzinë dhe djegin në superstradë makinën e efektivit të policisë

Digjet me benzinë makina e oficerit të policisë rrugore në Lezhë.

Publikuar më: 24-07-2017 03:30

Sulm terrorist në Zvicër? 5 të plagosur me sharrë elektrike

Një sulm i dyshuar si terrorist, ku kanë mbetur të plagosur 5 persona, 2 prej...

Publikuar më: 24-07-2017 03:26

KONFIDENCIALE/ Deputetët Ruçi, Balla e Rakipi futen në spitalin privat, pas kësaj qëndron Arben Ahmetaj

Informacione konfidenciale për newsbomb.al bëjnë me dije se tre deputetët, Gramoz Ruçi, Taulant Balla e...

Publikuar më: 24-07-2017 05:13

Foto e Ditës

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al