Skandal ky që po ndodh në ujërat e kristalta të Ksamilit që tashmë janë përzierë me kanalizimet e ujërave të…
Për katër vitet e fundit fotografi Oegger St. Nick, me origjinë nga Kalifornia, ka eksploruar Shqipërinë, duke fotografuar peisazhet e…
Në përfundim të ceremonisë së zhvilluar në Presidencë, ku u zhvillua takimi i kortezisë mes Presidentit Ilir Meta dhe ish-Presidentit…
Duket se situata në det pas ngjarjeve të fundit nuk mund të mbetet thjesht dhe vetëm në duart e policisë…
Pas vdekjes së vajzës së re ruse që humbi jetën në detin e Ksamilit duke bërë not, institucionet lokale në…
Një histori në kufijtë e të pabesueshmes kjo e David Nikollit, 23-vjeçarit mirditor i cili pas shumë peripecish ia ka…
Sportisti i njohur i futbollit amerikan Derrick Alexander ka mbërritur dje me jahtin e tij luksoz në qytetin bregdetar të…
Nëse keni menduar ndonjëherë për të shkuar në Tailandën e largët për të shijuar shëtitjen me varkë dhe ujin e…
E patolerushme kjo që ndodh në plazhin e Drimadhes në Dhërmi e që për fat të keq ndodh rëndomë kudo…
Kjo është një foto e rrallë që nostalgjikëve do ia mbushë shpirtin plot. Plazhi i Hekurudhës në Durrës në mes…
Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pasditen e djeshme është përfshirë në një aksident në Maqedoni ku ka mbetur i lënduar.…
Një kroçiere gjigante është ankoruar në brigjet e Sarandës dhe pa hezitim mund të themi se kjo ishte një nga…
Alda Bardhyli, gazetarja dhe dashamirësja e letërsisë, ka shkrepur një foto që do bënte gjithkënd krenar. Një grua në metronë…
Është për tu admiruar fakti se dy restorante shqiptare, një në Shqipëri dhe një tjetër në Kosovë janë renditur mes…
I nderuar lexues, ky vogëlush që shikon në foto është një gjeni. Po, po...një gjeni i cili tanimë është pranuar…
Në Tropojë apo Bajram Curri, thirreni si të doni, por përsëri ato që ky qytet dhe kjo krahinë ka për…
Page 1 of 58

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al