Çfarë tregojnë pamjet e fëmijës që ulëret pas arrestimit të nënës së tij

Publikuar tek: analiza-komente, më 17:03 15-09-2017 Çfarë tregojnë pamjet e fëmijës që ulëret pas arrestimit të nënës së tij

Nga Ela Ruçi

Pamjet e femijës që ulëret në rrugë pas arrestimit të nënës së tij, tregojnë sa larg jemi nga formimi i një shteti ligjor.

Policia: Një aksion kaotik. Polici e pa trajnuar për t’u marrë me turmën. Asnjë negociator. Asnjë masë mbrojtëse për ta me rast agresioni fizik. Vajzat police ishin aty vetëm si femër për t’u marrë me fermat. Pa urdhëra të qarta. Pa lideship. Kur tentuan të arrestonin nënën e djalit jo vetëm që nuk dinin ç’të bënin por në fund ju iku nga duart. Pastaj shfaqet një polic civil që më agresiv kap burrin dhe ndërkohë që me dhunë dhe ulerima e fut brenda në sy të e gjithëve zihet me kolegun e tij për veprimet që po kryejnë. Një gjë është e sigurtë. Ai femijë kur të rritet s’do dojë të bëhet polic. Zoti na ruajtë nëse sado pak për fajin tonë, ai fëmijë do bëhet halabak.

Banorët: Protestojnë për pronën pa leje, me dhunë me të drejtën që ju jep ligji për të protestuar. Perdorin gratë e fëmijët për t’u mbrojtur sado pak nga policët. Djegin policinë dhe e gjuajnë me çfarë kanë.

Gjykata: Sikur ajo të ekzistonte këta njerëz do merrnin sipas ligjit vlerën e merituar për shpronësimin e tyre dhe pse jo dëmshpërblim për dhunën.

Sheti: S’do bëhet asnjëherë sepse ne nuk duam shtet. Ne duam anarki sepse s’jemi shoqëri që ndërton, planifikon për të ardhmen por mbijetues të kaosit.

Të rrojë vetingu

Kur të shoh gjykatësit hajdut, sekser, matrapaz kriminel në burg dhe me pasuri të sekuestruara atherë do them - Ky vend bëhet

Ps. Boll me flamuj partiak në debate sepse deputetet blu dhe mavi janë të gjitha moderne...

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveri për SHOW e fasada, në një shtëpi ku pikon çatia
»
Article Logic
Execution time: 0.017256021499634
array(1) { ["section"]=> string(78) "cfare-tregojne-pamjet-e-femijes-qe-uleret-pas-arrestimit-te-nenes-se-tij-92481" }