Byroja e Kuvendit i jep dënimin, Noka: Duhej të përjashtohej kryeministri, po fliste si rrugaç

Publikuar tek: politike, më 19:25 12-10-2017 Byroja e Kuvendit i jep dënimin, Noka: Duhej të përjashtohej kryeministri, po fliste si rrugaç

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë së Kuvendit ku është marrë vendimi për përjashtimin me 10 ditë nga Parlamenti të deputetit demokrat Flamur Noka. Vendimi është marë me 5 vota pro dhe 3 vota kundër.

Në përfundim të mbledhjes Noka ka thënë se e ka quajtur rrugaç kryeministrin Edi Rama pasi po përdorte zhargon rrugësh. Sipas Nokës është kryeministri ai që duhet të përjashtojet.

“Vendimi i Byrojsë nuk e di cili ishte, di se cili ishte turpi i këtij Parlamenti sot. T’i ndërpritet fjala një deputet. Unë kërkova fjalën për procedurë asgjë më shumë. E vetmja gjë që bëra është që insistova, pse? Sepse dëgjova një kryeministër që fliste në sallë me një fjalor rrugaçëror.

Në vend që të përjashtohet kryeministri që flet me zhargon rruge, përjashtohet deputeti që kërkon fjalën. Unë nuk e di ku e patë ju fyerjet, sepse unë fjalën rrugaç ia drejtova atij që flet me zhargon rruge. Nëse mendoni se ka të drejtë ai për fjalët që i dëgjuat dhe shumë që nuk i dëgjuat...

Ai është përsëritës në vulgaritetin në parlament, e ka ves të vjetër”, u shpreh Noka.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbledhja e qeverisë në Vlorë, zbardhet axhenda, Rama niset personalisht në parkun e Butrintit
Ligji për pakicat, Luan Rama i shkruan, Gramoz Ruçit: Mos e mbillni Shqipërinë me minoritete »
Article Logic
Execution time: 0.020226001739502
array(1) { ["section"]=> string(97) "byroja-e-kuvendit-i-jep-denimin-noka-duhej-te-perjashtohej-kryeministri-po-fliste-si-rrugac-95671" }