Diplomatë nga Rusia, Irani, Turqia dhe SHBA kanë filluar raundin e pestë të bisedimeve për paqe në Siri me qeverinë…
Ditën e mërkurë, në Hamburg të Gjermanisë do të mbahet samiti i G20. Në këtë takim do të marrin pjesë…
Përfaqësues të administratës Trump, Zyrtari i sigurisë kombëtare, ushtarake dhe diplomatë po mbajnë një takim për të diskutuar se cilat…
Sofja Magerko, 16 vjeç dhe mikja Daria Medvedeva, 24 vjeç, u vranë të dyja kur makina u doli jashtë kontrollit.
Më 14 qershor 1775, Kongresi Kontinental, i tubuar në Filadelfia, themeloi Ushtrinë Kontinentale nën komandën e George Washingtonit, duke nxjerrë…
Ushtria siriane njoftoi armëpushim të njëanshëm disaditor në jug të vendit, që përkon me zhvillimin e negociatave të reja me…
Dy nga superfuqitë më të mëdha ta botës, Kina dhe India po shkojnë drejt një përplasje.
Një automjet goditi një grup këmbësorësh në lindje të Bostonit pasdite e sotme, tha Policia e Shtetit në Massachusetts.
Katarit i janë dhënë edhe 48 orë për të pranuar listën e kërkesave nga Arabia Saudite dhe tre shtete të…
Një modele ka rënë nga shkëmbi brenda në oqean në momentin që po merrte rreze dielli së bashku me bashkëshortin…
Katari ka vetëm 48 orë për të pranuar listën e kërkesave nga Arabia Saudite dhe tre shtete të tjera arabe,…
Jeta e saj është një thelë e historisë së botës. I kujtohen pjesët diplomatike, rrugët e luftës ose shakatë dhe…
Presidenti amerikan postoi një video të shkurtër ku ai shfaqet duke rrahur një person që në vend të kokës ka…
Sot për Kanadanë është një ditët më të rëndësishme, është dita kur përkujtoget 150 vjetori i krijimit të shtetit Amerkano-Verior,…
Kryeqyteti anglez është tronditur sërish ditën e sotme pas një shpërthimi të madh zjarri që ndodhi në lindje të qytetit.
Page 7 of 415

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al