Donald Trump-it i ka mbetur dora varur, teksa është takuar me liderët botërorë në prag të samitit të G20.
Nëse mendoni të uleni pranë një fëmije që qan teksa udhëtoni me avion kjo është gjë e keqe, mendoni mirë…
Një 27-vjeçar nga Shtetet e Bashkuara është shpallur fajtor dhe dënuar me 20 ditë burg për abuzimin seksual të një…
Ministri francez i Mjedisit ka shpalosur sot planin afatgjatë për përmbushjen e Marrëveshjes së Parisit, ku parashikohet edhe ndalimi i…
Ceremonia e martesës është nga ato ditë që vjen një herë në jetë dhe të gjithë përpiqen të gjejnë detaje…
Presidenti amerikan, Donald Trump pritet që në fjalimin e tij ditën e sotme të konfirmojë faktin se e ardhmja e…
Tronditet sërish Vatikani. Një tjetër skandal seksual ka “shpërthyer” fare pranë vendit, ku qëndron edhe vëtë Papa.
Austria nuk është bllokuar nga emigrantët apo mjetet e rënda ushtarake, por në kufirin me Gjermaninë, kanë qenë 7.500 pula…
Një studente e depresionuar në degën e infermuerisë mori jetën e saj menjëherë pasi u nda me të dashurin.
Këto fotografi që vijnë nga Kina tregojnë momentin kur rreth 200 makineri të rënda bëhen bashkë për të shembur në…
Një viktimë e shpërthimit vullkanik në qytetin antik të Pompeit, duket se ka kaluar çastet e fundit të jetës duke…
Një varrezë që daton rreth 5 mijë vite më parë është zbuluar nga arkeologët në Kinë.
Konsumoi gjethet e bimës për të demostruar efektet e Aloe Vera, por blogerja e njohur ka përfunduar në spital pasi…
Një aktor në Irak ka humbur jetën tragjikisht, vetëm se bënte një jetë ndryshe nga mentaliteti i vendit të tij.…
Në 24 shtator, në Gjermani do të mbahen zgjedhjet e përgjithshme, por kreu i agjencisë gjermane të kundërzbulimit dhe ministri…
Gjermania duhet të mobilizohet nga sulmet e ardhshme terroriste, pas rritjes së numrit të militantëve islamistë në këtë shtet, ka…
Page 6 of 415

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al