Kim Jong Un pritet që të zhvillojë vizitën e tij të parë zyrtare që prej ardhjes në pushtet më 2011,…
Një kopësht për fëmijët mysliman ku të mësohet gjuha arabe dhe Kurani. Kjo është kërkesa e shoqatës “Al Huda” në…
Numri i luftëtarëve të huaj që u bashkohen konflikteve në Siri dhe Irak po bëhet gjithnjë edhe më i madh.
Ministri turk i Çështjeve të BE-së dhe Kryenegociatori, Volkan Bozkër (Volkan Bozkır), tha se Turqia do të jetë e gatshme…
Kërcënimeve kryesore direkte nga ana e terroristëve të ISIS, nuk i shpëton dhe njeriu më i fuqishëm në botë, Barack…
Publikimi i filmit “American Sniper” ka çuar në rritjen e kërcënimeve kundër myslimanëve në Shtetet e Bashkuara, ka thënë një…
Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram, kanë pësuar një ndërprerje masive, duke u bërë të paarritshëm për shumë përdorues në gjithë…
Në vitin 2005 Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi një rezolutë që shpallte 27 janarin, si ‪Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit…
1/5 e popullsisë amerikane është udhëzuar të mos dalë nga shtëpia, 8 mijë fluturime në very janë anuluar dhe kanë…
Dhjetë persona ka humbur jetën si pasojë e rrezimit të një avioni ushtarak në Spanjë. Lajmi është konfirmuar nga vetë…
Një tjetër mesazh alarmues ka ardhur nga militantët e Shtetit Islamik të formuar në territorine  Irakut dhe Sirisë, që bën…
Fluturimi i një avioni të vogël mund të kishte rezultuar fatal për jetën e dy pasagjerëve të çmendur të cilët…
Të paktën 10 persona kanë mbetur të vrarë në përplasjen midis policisë dhe protestuesve në lindje të Kajros, njoftojnë burimet…
Në Mariupol të Ukrainës janë duke u zhvilluar luftime të ashpra midis ushtrisë vendase dhe militantëve pro-rus të mbështetur nga…
Sipas Erdogan, me pranimin e Turqisë, BE do të tregonte se nuk është “një klub i krishterë”
Miliarderi i njohur amerikan, George Soros ka lëshuar akuza të forta ndaj udhëheqjes së Kremlinit, kur ka thënë se Rusia…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al