Një turist amerikan u rrah për vdekje nga një grup prej 10 burrash grek dhe serb, ndërsa ishte duke vizituar…
Ura më e gjatë në botë për herë të parë do të ketë stacione për automjetet elektrike.
Disa pamje të një gruaje të zemëruar e cila e ka vendosur të dalë e zhveshur në protestë jashtë shtëpisë…
Pas një sërë negociatash të gjata dhe tejet të vështira është arritur që vendet më të fuqishme të botës të…
Gjatë një interviste për gazetën italiane “La Republika” Papa Francesku është shprehur se e shqtëson grupi G-20.
Shtetet e G20-s kanë arritur të gjejnë një kompromis për çështjen e konstestuar të tregtisë së lirë. Të shtunën u…
Vetëm 5 kilometra e mbajnë të ludhur një copë masive akullnaje që të ndahet nga Antarktida.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë arritur marrëveshjen e parë të rëndësishme pas takimit të parë zyrtar mes…
Kryeministri grek Alexis Tsipras raportohet se është dërguar me urgjencë në spital pas dhimbjeve të forta që ka patur gjatë…
Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin janë takuar për herë të pare në samitin e G20 në…
Një punonjës marketi ka provuar dhe një herë se brazilianët e kanë gjenetike aftësinë e tyre në futboll.
Imazhet tronditëse nga trazirat e mbrëmshme kanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme në Gjermani.
Një ndërtesë 5-katëshe është shembur gjatë natës në afërsi të Napolit në Itali.
Me një qëndrim sfidues, kryeministri kroat Andrej Plenkoviç i tregoi Komisionit Europian të mos përzihet në mosmarrëveshjet kufitare të Zagrebit…
E gjitha vëmendja e botës është përqëndruar në Hamburg të Gjermanisë, për disa ditë në këtë qytet do të mblidhet…
Zgjatja e sanksioneve ruse për Shqipërinë do të vazhdojë, kjo gjë është konfirmuar me anë të një dekreti të firmosur…
Page 5 of 415

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al