Një varkë peshkimi është zhytur në Rusi në ishullin Kamchatka dhe deri më tani konfirmohen 54 marinarë të vdekur.
Një stuhi e madhe rëre ka goditur Emiratet Arabe duke bllokuar siluetën e famshme të Dubait turistik.
Ka arritur në 147 numri i viktimave në sulmin e sotëm terrorist në një prej universiteteve në lindje të Kenias.
Një spital në Spanjë deklaron se ka kryer operacionin më kompleks të të gjitha kohërave duke i dhënë mundësinë një…
Një fshat i vogël në Zvicër, midis maleve dhe gjelbërimit, planifikon të ndërtojë një hotel, që nëse miratohet, do të…
Një tjetër akt i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Stamboll të Turqisë, ku një vajzë me bombë…
Super Taifuni Maysak ka përfshirë zonën e Paqësorit duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Shumë shtëpi janë shkatërruar dhe shtyllat…
Gruaja më e moshuar në të gjithë botën ka ndërruar jetë në moshën 117-vjeçare. E moshuara Misao Okawa vdiq nga…
Fotoja e një vajze të vogël ka bërë të qajnë mijëra njerëz. Po kush fshiheshe pas kësaj fotoje? Në foto…
Ekstremistët Sunny të ISIS vrarë mizorisht 30 civilë e midis tyre dyshohet të jenë gra dhe dy fëmijë. Sulmi është…
Kompania ajrore kombëtare e Gjermanisë, Lufthansa, ka njoftuar se do të anulojë festimet për 60 vjetorin e themelimit të saj…
Prokurori Mehmet Selim Kiraz nuk ka mundur tu rezistojë plagëve të marra sot gjatë përleshjes së focave të policisë me…
Fay Morley është një australiane që vdiq në moshën 100 vjeçe në vitin 2013. Ajo u bë e njohur pasi…
Selia qendrore e Agjencisë Kombëtare e Sigurisë në SHBA është sulmuar ditën e sotme nga dy persona, të cilët u…
Xhihadistët e ISIS kanë shkaktuar vdekjen e një çifti në mënyrë makabre në Irak. Çifti janë ekzekutuar në qytetin Mosul…
Një video tronditëse e publikuar në internet tregon pamjet e qengjit të lindur në një fshat të Rusisë, me tipare…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al