Sipas mediave më në zë britanike, ish-kryeministri Tony Blair, ka kërkuar një shpërblim prej 330 mijë paund (rreth 450 mijë…
Kombëtaret e futbollit Europian do të mblidhen të premten për të diskutuar mundësinë e ndarjes nga FIFA dhe organizimin e…
Procesi i birësimit të një fëmije mund të jetë shumë i gjatë dhe parashikon një pritje të lodhshme që kthehet…
Një vogëlushje është duke tërhequr vëmendjen e rrjeteve sociale për shkak të akrobcive që ajo realizon në kushte të vështira. Siç…
Një sherr masiv ka ndodhur  në një qendër Islamike  të quajtur “Bangladeshi”, në veri të Anglisë. Në videon amatore të…
Pesë persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë rezultojnë të humbur pasi një anije me 458 veta në bord është…
Një vajzë e vogël 17 muajshe vdiq për shkak të të nxehtit, pasi u harrua në makinë nga prindërit e…
Të kopjosh në provime nuk është e lehtë por kërkon shkathtësi dhe kreativitet.
“Akti Patriotik” është një legjislacion që u miratua nga Kongresi Amerikan vetëm 6 javë pas sulmeve terroriste të 11 Shtatorit…
Tulipanët janë të bukur nga afër, por kur i sheh fushat në Hollandë nga këto pamje ajrore, vijat me ngjyra…
Niveli i lartë i testosteronit, hormonit të seksit, i bën njerëzit më të prirur ndaj korrupsionit, sipas një studimi të…
Një tërmet i fuqishëm nënujor në jug të Japonisë ka tronditur ndërtesat në Tokio.
Isis ka bombarduar një tejtër xhami në Arabinë Saudite.Së paku katër vetë humbën jetën, pas shpërthimit ku njerëzit ishin mbledhur…
Rreth 85 mijë antilopë, më shumë se një e treta e gjithë popullsisë së botës, kanë ngordhur papritmas në Kazakistan,…
Rreth 100 njerëz janë mbledhur menjëherë pas një aksidenti në rrugët e Londrës, për të ndihmuar një çiklist që kishte…
Një vullkan i fuqishëm shpërtheu papritmas këtë mëngjes, në një ishull të vogël jugor në Japoni duke detyruar autoritetet që…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al