Simo Hayha i njohur ndryshe edhe si “Vdekja e bardhë” ishte një snajperist finlandez që ka vrarë më shumë se…
“Jam shumë mirënjohës për ftesën tuaj dhe për të adresuar këtë seancë të përbashkët të Kongresit në tokën e lirisë…
Me mbi 500 mijë anëtarë banda japoneze e Yakuzas përbën një nga sindikatat kriminale më të mëdha në botë.
Tragjedi në Mekë me 719 të vdekur dhe 805 të plagosur. Rritet kështu bilanci tragjik i kësaj ngjarje të rëndë. Këto…
Gjatë paradës së Papës Françesku në Uashington të SHBA-së, një vajzë e vogël që mbante një flamur të verdhë në…
Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së xhamisë më të madhe në Europë, e cila…
Gruaja e princit Hussain, djal i bilionerit Aga Khan konfirmoi divorcin e saj me Princin, pasi mori një apartament në…
Një konflikt i ashpër mes dy azilkërkuesve shqiptarë, 19 dhe 23 vjeç, nga Kosova dhe tre shtetasve turq është regjistruar…
Një video shokuese e publikuar nga militantët e ISIS tregon momentin rrënqethës kur një djalë i ri, kamikaze, dërgohet me…
Gjatë muajve të fundit të 2015-ës Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të transportojnë armë bërthamore B61 në bazën ajrore…
Shefi ekzekutiv i kompanisë farmaceutike që bleu të drejtat e ilaçit të SIDA-s dhe rriti çmimin e një tablet nga…
Ish-ministri grek i Financave, Janis Varufaqis “goditi” sërisht sot pasi kryeministri italian, Matteo Renzi festoi daljen nga arena politike të…
Revista e propagandës së Shtetit Islamik ka shënjestruar Papa Françeskun një ditë para vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara…
Imazhet satelitore tregojnë se Rusia vijon të zgjerojë prezencën e saj ushtarake në Siri. Ditët e fundit Rusia ka nisur…
Shtëpia e monstrës Josef Fritzl do të përdoret nga autoritetet austriake për të strehuar aty disa prej refugjatëve të mbërritur…
Kërkimi për jetë aliene të avancuar në galaktikat fqinje nuk ka zbuluar asnjë shenjë - të paktën tani për tani.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al