Një grup ushtarësh kinezë dhe indianë janë përfshirë në një konflikt të ashpër, pa armë, pranë rajonit Ladakh në Kashmir.
Lotaria më e madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Poëerball, ka arritur një shifër marramendëse pasi edhe në shorteun…
Bllokimi i plotë i dritës së diellit nga hëna, fenomeni që njihet si eklipsi diellor, është diçka e pazakontë për…
Jadav Payeng jeton në ishullin më të madh në botë që ndodhet mes ujërave të lumit Bramaputra, Majuli.
Kjo është fotografia e fundit që ish i dashuri Loren Bunner i shkrepi adoleshentes Jolee Callan, dhe pasi e qëlloi…
Jerry Lewis, aktori legjendar amerikan dhe komedian i mirënjohur, është ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare.
Rreth 400 objekte që datojnë që prej periudhës së Vikingëve janë grabitur në datat 11 dhe 13 gusht në muzeun…
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në një spital të Spanjës, ku një paciente ka humbur jetën në mënyrë makabre…
Shëndeti Publik në Britaninë e Madhe ka ngritur alarmin se mijëra konsumatorë të prodhimeve me mish derri, mund të jenë…
Policia turke ka eleminuar një të dyshuar si anëtar i grupit ISIS, si dhe ka arrestuar 4 të tjerë.
Prej disa muajsh kanë shpërthyer një sërë teorish pseudo-shkencore dhe konspirative sipas të cilave fundi i botës do të vijë…
Janë zbuluar letra të Princeshës së ndjerë, në të cilat ajo tregon se si takimi me Nënën Terezë i kishte…
Zyra e Emigrimit të Suedisë refuzoi kërkesën për azil të afganes 106-vjeçare, Bibikhal Uzbek, e cila mendohet se është refugjatja…
Pas sulmit në Barcelonë ku mbetën të vdekur 14 persona, një tjetër sulm ka ndodhur ditën e sotme në Rusi…
Një sulm ka ndodhur në Sydney të Australisë, duke lënë të plagosur 7 persona.
Këshilltari kryesor i presidentit amerikan Donald Trump, Stephen Bannon është larguar nga Shtëpia e Bardhë.
Page 4 of 430

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al