Dy trena janë përplasur “kokë më kokë” me njëri-tjetrion në Filadelfia.
Gjatë fenomenit të  veçantë që ndodhi disa orë më parë, një çift amerikan kanë kurorëzuar në martesë lidhjen e tyre.
Një zjarr i madh ka përfshirë pjesë të rafinerisë së naftës Esso në Botlek të Roterdamit mbrëmjen e sotme.
Një adoleshente pësoi një incident që mund të kishte qenë fatal për të.
Një familje refugjate siriane në Gjermani ka quajtur vajzën e saj të porsalindur, Angela Merkel Muhammed, si shenjë mirënjohje ndaj…
Studentja Marcelle Rangel da Cunha ndihmohet nga i fejuari i saj Luiz Fernando Candeia për t’u ngjtur mbi skajin e…
Miliona amerikanë patën mundësinë e rrallë të shohin sot eklipsin e plotë të diellor, fenomen që ndodh pas 99 vjetësh.
Tensionet e fundit midis Koresë së Veriut dhe Amerikës kanë lënë shumë prej nesh të frikësuar prej perspektivës së luftës…
Shtimi i bandave kriminale shqiptare mbetet kërcënim për shoqërinë holandeze, ky është shqetësimi kryesor i Holandës në raportin që kërkon…
Mësohet se 12 milionë Amerikanë e shumë të tjerë janë mbledhur në zonën ku pritet të ndodhë eklipsi i diellor.
E rrallë, por ja që ka ndodhur. Një fëmijë ka lindur sa dora e mamasë së tij. Arlo Watson, nga…
Younes Abouyaaqoub, terroristi i dyshuar i sulmit në Barcelonë është arrestuar nga policia, sipas raportimit të mediave spanjolle.
Tjetër alarm për sulm terrorist në Barcelonë, pas tragjedisë së disa ditëve më parë ku si pasojë vdiqën 14 persona.
Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa 5 të tjerë janë plagosur, pasi…
Një numër prej 1,069 robotëve kanë vendosur një rekord të ri botëror të Guinnes për makinat më humanoid.
Kanë kaluar 72 vjet nga zhdukja e “USS Indianapolis” e cila u përplas nga një nëndetëse japoneze në ditët e…
Page 3 of 430

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al